Kakao Yağı İle Güneşlenmenin Etkileri

Kakao Yağı İle Güneşlenmenin Etkileri

/
/
809 görüntüleme

Yaz ayları ile birlikte bronz bir tene sahip olmak ve parlaklığı ile sağlıklı, ışıl ışıl br görünüme kavuşmak; erkek, kadın tüm herkesin arzu ettiği durumların başında gelir. Buna en sağlıklı biçimde ulaşamk, günelin zararlı etkilerinden arınarak, yararlı etkileri ile birlikte bronzlaşmak için de pek çok formül geliştirilmiştir. Bu formüllerin başında ve en çok tercih edilen yöntem ise kakao yağı ile güneşlenme olmaktadır. kumral ya da beyaz tenli kişilerin güneşin etkisiyle kızararn tenlerini bronzlaştırmak ya da esmer tenlilerin kısa sürede hayal ettikleri bronz ve ışıltılı tene kavuşmalarını sağlamak için tercih edilen en güzel yöntemlerden biridir kakao yağı.

Koruyucu kremlerle birlikte kullanabileceğiniz doğal yağlar sayesinde elde edeceğiniz bronz tenin kalıcıcılığı da uzun olacaktır. Kalıcı bronzluk sağlayan doğal yağlaın başında da kakao yağı gelmektedir. İdeal güneşlenme sürelerine ve zaman aralıklarına dikkat edilerek, koruyucu güneş kremi kullanılarak bitkisel özlerden oluşmuş yağların güneşlenme esnasında kullanılması, sizlere çok uzun süre güneşlenmiş etkisi yaratacaktır. Güneşin zararlı etkilerin kaçınarak çikolata gibi bir görünüme kavuşmanız için, sizler de kakao yağı ile güneşlenebilirsiniz. Kakao yağı ile güneşlenme tercihinde bulunduğunuz zaman ise dikkat etmeniz gereken  önemli nokatalar vardır.

Kakao Yağı İle Güneşlenirken

Tatillerinizde kako yağı ile bronzlaşmayı tercih ettiğiniz zaman, tatilinizin ya da güneşlenmenizin ilk gününde değil, birkaç gün sonrasında kakao yağı uygulamaısnı başlatmalısınız. Doğal bir bronzluk istediğinizde kullanmanız gereken doğal ürünlerin başında gelen kakao yağını uygulamadan önce, ilk birkaç günde yüksek faktörlü koruyucu güneş kremleri ile güneşlenmelisiniz.

Ardından kakao yağı ile belirli periyotlarda ve ideal güneşlenme saatlerinde kakao yağını uygulamanız, sizlere kalıcı bronzluk sağlayacaktır. Buna göre belirlenecek periyotlar da; tatilinizin 3.gününden başlayarak sabah 9.00 ile 11.00 arasında ve de öğleden sonra 15.30 ile 17.30 arasında  kakao yağı ile güneşlenme olmaktadır. Kakao yağı ile güneşlenme sürenizde de; kakao yağını sürdükten sonra 15 dakika boyunca güneşlenmek ve ardından da koruyucu güneş kremi sürmek şeklinde olmasına özen göstermelisiniz.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi