Kalıcı dudak makyajı nasıl yapılır? Kalıcı Makyajın Zararları Nelerdir?

Kalıcı dudak makyajı nasıl yapılır? Kalıcı Makyajın Zararları Nelerdir?

/
/
159 görüntüleme

Son zamanlarda kadın bakım tekniklerinin arasında yerini alan Kalıcı Dudak Makyajı sayesinde dudaklarından memnun olmayan bayanlar dudaklarına memnun olacakları şekilleri verebiliyorlar. Dudaklarının boyutundan kalınlığından ve renginden dolayı memnuniyetsizliği bulunan bayanlar kalıcı bir şekilde yaptırdıkları bu dudak makyajı sayesinde dudaklarına hayallerinde oluşan görüntüyü verebiliyorlar.

Küçük bir cerrahi operasyon sayesinde küçük ve ince yapılı dudaklardan kurtularak dolgun ve daha kadınımsı bir görüntü çizmenizi sağlayacak olan dudaklara sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda renksiz ve solgun görünümde olan dudaklara da renkler sayesinde bir canlılık katılabilir.

Kalıcı Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Kalıcı bir şekilde yaptırmak istediğiniz dudak makyajı için bir uzmandan yardım istemeniz gerekiyor. Evinizde yapamayacağınız bu Kalıcı Dudak Makyajı için küçük bir estetik operasyonuna girmek durumundasınız. İlk olarak size bu estetik ameliyatı yapacak olan uzmana ne tarz bir dudak yapısı istediğinizi anlatıyorsunuz. Bu sayede hayalinizde yatan ve size de uyacak olan dudak yapısı çizilmiş oluyor. Yaptırmak istediğiniz dudak şekli belirlenmiş oluyor. Ardından da bu tarz şekil ve çizimlere devam ediliyor. Buna ek olarak da renk pigmentleriyle de dudaklarınıza aktarmak istediğiniz rengi verebiliyorsunuz. Sonra da lokal bir anestezi ile birlikte dudaklar uyuşturuluyor. Ortalama olarak 1 ile 2 saat arasında geçen bir sürede yapılan dudak estetiği ile hayalinizdeki dudaklara merhaba diyebiliyorsunuz.

Kalıcı Dudak Makyajını Kimlerin Yaptırması Risklidir?

Dudak yapısından ve renginden memnun olmayan her bayan Kalıcı Dudak Makyajı yapmak ister. Ancak bazı bayanların bu şekilde kalıcı bir dudak makyajı yaptırması uzmanlar tarafından önerilmez ve izin de çıkmaz. Peki hangi kadınlar dudak makyajı yaptıramaz?

Psikolojik bir rahatsızlığı olan kişiler

18 yaşının altında olan bayanlar renk pigmentlerine karşı bir alerji hastalığı olan kimselere eğer dudağınızda yara varsa oraya kalıcı bir şekilde dudak makyajı yapılamaz. Öncelikle yaranın iyileşmesi için gerekli tedavinin yapılması gerekir.

Dudaklarında kılcal damar çatlaması olan ve bundan sorunlu olan kişilere Cildinde egzama siğil mantar gibi cilt lezyonları olan kimselere kalıcı bir şekilde dudak makyajı yapılması yasaktır.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi