Keşfedilmeyi Bekleyen Yurtdışı Tatil Cennetleri İle Hayallerinizi Yaşayın

Keşfedilmeyi Bekleyen Yurtdışı Tatil Cennetleri İle Hayallerinizi Yaşayın

/
/
831 görüntüleme

Yer yüzü insanlık için çok geniş ve çok güzel ancak insanlar pek kıymetini bilemiyor. Mesela ülkemizin her köşesi gibi yurtdışı tatil cennetleri ile dolu ve sizleri bekliyor. Bu da dünyada gezilip görülecek ve hayran kalınacak çok fazla yer olduğu anlamına geliyor.

Yurtiçi ya da yurtdışı tatil cennetleri ile doluyken ülkemizde genelde insanlar bir otelde ya da tatil köylerinde günlerini harcıyorlar. Oysa tüm dünyada keşfedilecek ve yaşanacak çok güzel yerler var. Buralar adeta birer turizm cenneti olması bir yana sizi kendinizden geçirecek kadar şahane yerler.

Mesela romantik bir gezi mi arıyorsunuz? Sevgiliniz ya da eşiniz belki de ikinci baharınız olsun İtalya sizler için harika bir yer olabilir. Venedik, suların içindeki bir şehir. Efsanevi Atlantis’ten bir farkı olmasa gerek. Burada güzel yemekler ve romantik bir gondol sefası tam size göre olacak. Ya da tarihe adını kazıyan bir devletin başkenti olan Roma, sizi kesinlikle büyüleyecek. Belki farklı bir tatil arıyorsunuz o zamanda tur gemileriyle bir Ege Adaları turu yapabilirsiniz.

Tatilinizi Daracık Bir Alana Sınırlamayın

Denize doyamayanlardansanız açlığınızı daha da arttıracak birkaç yere mutlaka gitmelisiniz. Bora Bora adaları ya da Maldivler, Hawaii hatta Karayip Adaları size ada neymiş ve nasıl bir yermiş anlatacak. Öyle ki buralara her sene gelmek isteyeceksiniz. Adeta bağımlılık yapacak.

Belki de mistik bir yer arıyorsunuz. O zaman Hindistan başta olmak üzere Güney Asya ülkelerine uğramalısınız. Antik uygarlıkların tapınakları yanında göz kamaştıran Budist ve diğer tapınaklarda kaybolacaksınız.

Belki de kış sporlarını seviyorsunuz. İlk olarak Alp Dağlarına gitmelisiniz. Ya da Bosna – Hersek gibi balkan ülkelerindeki kış merkezlerine gidebilirsiniz. Buralarda aradığınızı bulacaksınız.

Eğer daha farklı bir yer arıyorsanız mesela çölde safari yapmak ya da egzotik bir çöl deneyimi yaşamak istiyorsanız Birleşik Arap Emirlikleri’ne gidebilirsiniz. Ya da Fas içindeki çöllerde Berberi kabileleri içinde çok farklı bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Bunun dışında mesela Güney Amerika size yurtdışı tatil cennetleri imkanlarını; tüm denizi, kumu ve güneşi hatta doğayı, tarihi ve antik uygarlıkları çok daha ucuza sunuyor. Siz sadece bütçenizi hazırlayın yeter.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi