Keyifli ve Ucuz Yurtdışı Tatil Tavsiyeleri

Keyifli ve Ucuz Yurtdışı Tatil Tavsiyeleri

/
/
783 görüntüleme

Tatilini daha keyifli ve daha ucuza yapmayı kim istemez ki? Hem de bunu her sene ya da yılda birkaç defa yapmayı herkes ister. İşte bu şey aslında bir sır değil. Günlük hayatta da diğer alanlarda da uygulayabileceğiniz birkaç basit yurtdışı tatil tavsiyeleri ile tatiliniz de bütçeniz de dinlenecek.

Ne yazık ki ülkemizde öyle güzel planlar yapacak pek kimse yok. Genelde günübirlik yaşamayı seviyoruz. Ancak planlı yaşamaya başladığınızda siz de göreceksiniz ki hayat çok daha basit ve kolay oluyor. Mesela tatil için bunu bir deneyin. Şimdiden gelecek sene gideceğiniz yerler ile ilgili bir plan yapın. Sonra nereye gideceksiniz ve ne yapacaksınız? Gideceğiniz yer size tatilde neler vaat ediyor ya da siz orda ne yapmak istiyorsunuz? Güneşi mi seversiniz yoksa doğada gezmeyi mi? Tüm bunlara vereceğiniz cevaptan sonra sıra bütçe ayarlamaya gelir.

Önce Plan Yapın

Ne kadar bütçe ayırabilirsiniz? Bu bütçelerinizde ne kadar tasarruf yapabilirsiniz? Bunlara vereceğiniz cevaplarla yurtdışı tatil tavsiyeleri artık işinize yarayacaktır.

Güzel Tatil Tavsiyeleri

Eğer günübirlik kaçışlarınız ya da hafta sonu her şeyden uzak bir şekilde dinlenmek istiyorsanız Gürcistan ya da balkanlar gibi yerlere gidebilirsiniz. Hem ucuz hem güzel hem de yemekleri ya da diğer her şeyi ile çok yabancılık çekmezsiniz. Üstelik yakın oldukları için de Cuma akşamı çıkıp Pazar akşamı dönebilirsiniz. Hatta balkanlarda güzel bir haftayı bile rahatlıkla harcayabilirsiniz. Üstelik buraların hemen hepsi vize istemiyor ve buna değecektir.

Ya da biraz uzun soluklu ve uzak bir yar arıyorsanız rotanızı biraz uzaklara çevirin. Mesela kültür ağırlıklı bir tur arıyorsanız Mısır sizler için güzel bir durak olabilir. Ya da madem çöllere düşeceksiniz. Birleşik Arap Emirlikleri sizin için çölde inanamayacağınız bir tatil sunar.

Ya da daha da güneye inip tropik iklimiyle Tayland gibi ülkelerde doğada, ormanlarda safari yapabilirsiniz. Hatta Hindistan size çok farklı bir tatil deneyimi sunacaktır. Tapınakları, kültürleri ya da mutfağına şaşıracaksınız.

Eğer Maldivler ya da Hawaii gibi yerleri çok istiyorsanız ancak o kadar paraya değer mi emin değilseniz Güney Amerika sahilleri aynı güzelliği çok daha ucuza sunuyor. Ayrıca yurtdışı tatil tavsiyeleri sonuncusunda çoğu ülke yabancı sağlık sigortası istiyor. Ülkeden çıkmadan bunu yaptırmayı unutmayın.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi