Keyifli Yolculukların Ekonomik Olanları Tercihiniz Olsun

Keyifli Yolculukların Ekonomik Olanları Tercihiniz Olsun

/
/
815 görüntüleme

Koca bir yılın yorgunluğunu bir tatil fırsatıyla üzerinizden atmak istersiniz. Tercihlerimizde bizi dinlendirecek her mutlu köşe olabilir. Ya da tatil yapmak için yer arayanlardan olabilirsiniz. Her fırsatta başka bir dünya güzeli mekan, eşsiz bir köşe arıyor olabilirsiniz. Her tadın, yolculuğun bir miktarının olduğu günümüzde ekonomik yurtdışı tatillerine göz attık sizin için.

Ekonomik yurtdışı tatil fırsatlarının kendinize en uygun olanlarını güncel takip edebilirseniz mükemmel olur. Tur fırsatlarını, kampanyaları yakalamak elinizde olmalı. Zira gereken kontenjan tamamlandığında hatırası unutulmayan ve cebinize neredeyse dokunmayan bir tatil yapabilirsiniz.

Yurtdışı Deyince

Ekonomik yurtdışı tatil düşüncesi benim aklıma ve kalbime ilk olarak Avrupa’yı, Avrupa’nın başkent şehirlerini düşürüyor. Yakın olması ekonomik kılıyor olabilir. Her yerde aynı harcamayı yapmayacağımız muhakkak; fakat Avrupa, yakın, hemhal olduğumuz uzun bir geçmişimiz var. Üstelik tahrip edilmemiş, dokunulmamış bir çok şehir ve merkez var.

  • Nerede oturduğunuzu sormayı unuttuk tabi. Asya, Ortadoğu gezisi size daha ekonomik gelebilir.
  • Öncelikle konumunuzu belirlemek sağlıklı olur. Avrupa’ya yakında bir yerlerde iseniz burayı tercih edin derim.
  • Vizesiz yurtdışı tatillerini anmada geçmek olmaz. Yüz küsur ülkeye vizesiz giriş yaparak masrafları azaltabilirsiniz. Peki, dil bilmiyorsanız? Kesinlikle uygun yurtdışı turlarını takip edin; hatta birlikte takip edelim.

Yurtdışına hiç çıkmadıysanız yurtiçi gezilerinden tanıdık anımsatmalarda bulunmak isterim. Yurtiçi ve hatta şehir içi gezilerinde dahi masraflar düşündükçe katlanır; vasıta, rehber, yiyecek içecek, bunu da alayım, şunun da tadına bakayım… Ben tek başıma gezeceğim, görsem yeter derseniz, saygı duyarım; ama önerim bu olmaz.

Nitelikli ve ekonomik bir yurtdışı gezisi için;

  • Vizesiz ülkelere öncelik verin.
  • Sürekli düzenlenen yurtdışı turları önceliğiniz olsun.
  • Rehberli, Türkçe lideri bulunan turlara öncelik verin.
  • Ekstra masraflardan kaçınmak sizin inisiyatifinizde
  • Tadımlık bir gezi yapmak için birkaç günlük gezileri tercih edebilirsiniz.
  • Her ülke ve her şehir ekonomik olarak aynı oranda yormaz. Ekonomi kısmında bunu da gözetebilirsiniz.

Ekonomik yurtdışı tatil için en yakın sınırdan tekrar ülkeme giriş yapmak istiyorum demeyin. Araştırın, size en uygun tatil fırsatını, mutlaka bulacaksınız. Hem tatili masraftan saymayın. İhtiyaçtır. Kendinizi her şeyden çok severek ekonomik giderlerinize nitelikli bir tatil ekleyin. Ruhunuzu dinlendirecek en yakınlarınızda bir yerlerde mutlaka bir yerler vardır.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi