Kıvırcık Saç Nasıl Yıkanır?

Kıvırcık Saç Nasıl Yıkanır?

/
/
241 görüntüleme

Kıvırcık saçlara sahip olan bayanlar saçlarını yıkarken deyim yerindeyse tam bir eziyet çekerler. Kıvırcık saça sahip olan bayanlar bu konudan sürekli muzdariptirler. Çünkü saçlar aşırı karışıktır ve yıkaması da son derece güçtür. Kıvırcık Saç Nasıl Yıkanır konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta saçın nemini savunmak ve muhafaza etmektir.

Kıvırcık saçın yıkanması ve bakım yapılması eğer pratik taktikler bilinmiyorsa son derece zor olabilir. Saça zarar vermeden doğru ürünleri seçebilmek ve ürünleri doğru bir teknikle uygulamak gereklidir. Kıvırcık saçlar yıkanırken son derece nazik davranılmalı ve şeklin korunması için de uç kısımlarına dikkat edilmelidir.

Kıvırcık Saç Yıkamanın Püf Noktaları

Kıvırcık saçların düğüm düğüm olmasını engellemek için yapılacak olan ilk iş; her gün yıkamaktır. Çünkü her gün yıkanan saçlar çok daha canlı ve sıhhatli görünür. Kıvırcık saça şampuan uyguladıktan sonra saçlara saç açıcı bir krem uygulanmalıdır. Çünkü saç kremi saçta bulunan nemin artmasını sağlar. Kıvırcık saça sahip olan bayanlar ince telli ve düz saçlara oranla daha natürel ürünleri tercih etmelidir. Kimyasal maddeler içeren saç kremleri saçlara oldukça zarar verir, nem oranını azaltır ve saçı hırpalar.

Kıvırcık saça sahip olan bayanlar saçlarını yıkarken sıcak sudan uzak durmalıdır. Kıvırcık saçlar ılık veya dayanılabiliyorsa soğuk suyla yıkanmalıdır. Çünkü ılık veya soğuk su saçların kabarmasını, kopmasını ve elektriklenmesini engeller. Soğuk suyun vermiş olduğu parlaklığı ise hiçbir ürün vermez. Kıvırcık Saç Nasıl Yıkanır konusunda bu etkenlere dikkat etmekte fayda vardır.

Kıvırcık Saç Yıkanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • İçinde SLS olmayan şampuanlar tercih edilmelidir.
  • SLS’li şampuanla birlikte doğru saç kremi kullanılmıyorsa saç kırıkları artar.
  • Doğal yağların kullanımı kıvırcık saçları güçlendirir ve parlak kalmasına yardımcı olur.
  • İçinde SLS olmayan şampuanlar köpürmeyebilir fakat saça hem canlılık verir hem de kıvırcıkların daha belirgin olmasına yardımcı olur.
  • Doğru saç bakım kremi kullanılmalıdır.
  • Kendi saç kreminizi kendiniz yapabilirsiniz.
  • Saçı sıkça şampuanlamak saçı kurutacağından Kıvırcık Saç Nasıl Yıkanır konusunda olan bu ayrıntıya dikkat edilmelidir.

Saç bakım kremlerinin doğru olarak uygulanması son derece önemlidir.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi