Küçük Evler İçin Nasıl Avize Seçilir?

Küçük Evler İçin Nasıl Avize Seçilir?
Küçük Evler İçin Nasıl Avize Seçilir?

Günümüzde hızla artan nüfus ve nüfusla doğru orantılı olarak yükselen emlak fiyatları, daha fazla sayıda insana yaşam alanı oluşturulabilmesi için minimalist çözümlere başvurulmasına sebep olmaktadır. Değişen hayat şartları nedeniyle geniş evlerin yerini az odalı, metrekaresi küçük evler, özellikle stüdyo daireler almaya başlamıştır. Son zamanlarda en çok tercih edilen emlak çeşitleri arasında yer alan bu tarz daireler genellikle tek odadan, bir banyo ve Amerikan tarzı olarak adlandırılan açık bir mutfak alanından oluşmaktadır. Görünüşte bu daireler küçük bir alan sunsa da, gündelik yaşam için gereken her türlü ihtiyacı karşılama olanağı vermektedir. Bu kutu gibi evlerde uygulayacağımız basit dekorasyon çözümleri, hem evi olduğundan büyük göstermemizi, hem de daha konforlu bir alan yaratmamızı sağlayacaktır.

Küçük Evler İçin Doğru Aydınlatma

Evleri daha geniş göstermek, az eşyayla göz alıcı bir tasarım yaratmak için aydınlatmalardan yardım alabiliriz. Sehpa ya da raflara yerleştireceğimiz renkli ve modern masa lambaları, köşeleri değerlendirmek için kullanacağımız lambaderler ya da duvara monte olarak kullanılan aplikler yaşam alanlarına yaratıcı ve zarif dokunuşlar katacaktır. Küçük bir ev söz konusu olduğunda mekanı daha geniş göstermek için dikkatleri tek obje üstünde yoğunlaştırmak parlak bir fikir olacaktır.

Büyük, sarkıt şeklindeki avizeler bu tarz evler için başarılı ve gösterişli bir seçimdir. Büyük avizeler hem görünümleri ile dikkat çekecek, hem de yaydıkları ışıkla bulundukları yeri tamamen aydınlatacak ve bu sayede kullanım alanını çok daha geniş gösterecektir. Yuvarlak hatlı, geniş avizeler, metal sarkıt biçiminde aydınlatmalar modern ve şık bir tasarım elde etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca fazla loş, karanlık mekanların baskı hissine ve karamsarlığa neden olabildiği de unutulmamalıdır. Evinizde doğru şekilde seçeceğiniz bol ışık, enerjinizin yükselmesine de katkı sağlayacaktır.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica