Lazer Epilasyon Anne Karnındaki Bebeğe Zarar Verir Mi?

Lazer Epilasyon Anne Karnındaki Bebeğe Zarar Verir Mi?
Lazer Epilasyon Anne Karnındaki Bebeğe Zarar Verir Mi?

Hamilelik süreciniz, beslenmenize, dinlenmenize ve sağlık problemlerinize bağlı olarak çok rahat veya zorlu geçebilir. Bu zorlukları katlanılır hale getiren tek şey ise gelecekte bebeğinize kavuşacağınız günleri düşünmektir. Hamilelik süresince bebeğin sağlığını korumak için özel bir çaba harcamanız ve kendinize çok daha fazla dikkat etmeniz gerekir. Bu süreçte saç boyatmak gibi kimyasal işlemlerden kaçınmalı, zararlı olabilecek kimyasallar içerdiklerinden dolayı doktor önerisi olmadan hiçbir ilacı kullanmamalısınız. Hamilelikte kaçınmanız gereken bir diğer uygulama da lazer epilasyondur. Hamilelikte lazer epilasyon yapılır mı sorusu söz konusu olduğunda, oluşabilecek riskleri ortadan kaldırmak adına bu işlemi yaptırmamanız doktorlar tarafından tavsiye edilir.

Lazer Epilasyon Anne Karnındaki Bebeğe Zarar Verir Mi?

Lazer epilasyonla ilgii olarak, bu konuda yeterli araştırma yapılmadığını, ancak işlemde zararlı olabilecek elektromanyetik dalgaların ve radyasyonun açığa çıktığını söyleyebiliriz. Yani lazer epilasyon uygulamalarının anne karnındaki bebeğe kesinlikle zararlı olduğuna dair bir araştırma sonucu olmamakla birlikte, etik olarak bunu yaptırmak doğru değildir. Lazer epilasyon işlemi sırasında odada bulunan kişilere bunu ışınların yansıması kaçınılmazdır. Bu ışınların ve radyasyonun bebeğinize herhangi bir zararı olmayacağını söylememiz mümkün değildir. Bu nedenle hamilelikte lazer epilasyon yaptırmamalısınız.
İnsan sağlığını arka plana atıp bir ticarethane mantığı ile çalışan poliklinik ve güzellik salonları elbette size bu işlemin uygulanabilir olduğunu söyleyeceklerdir. Ancak anne karnındaki bebek, oluşabilecek bütün zararlı yan etkilere açık ve güçsüzdür. Bebeğinizin sağlığı, herhangi bir amaç uğruna riske atılmamalı, bu tip işlemler hamilelik ve emzirme dönemi sonrasına ertelenmelidir.
Hamilelikte lazer epilasyon yapılır mı sorusuna hayır cevabını verdiğimize göre, yerine uygulanabilecek yöntemlerden bahsedebiliriz. Gebeliğiniz boyunca klasik bir yöntem olan ağda, cımbız veya kişisel epilasyon aletinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu süreçte hormonlar çok hızlı çalışır, vücudunuzda daha önce olmayan tüyler farkedebilir ve büyüme hızlarına şaşırabilirsiniz. Gebeliğiniz sona erdiğinde bu durum kendiliğinden düzelecek ve vücudunuz eski haline dönecektir.
Bebeğinizin sağlıklı gelişimini tehdit etmemek için gebeliğiniz süresince epilasyon yöntemi olarak ağda, epilatör veya traşlama gibi yöntemleri kullanmalısınız. Lazer epilasyon uygulamalarını, hormonlarınızın ve tüylenme sorununuzun normale döndüğü hamilelik sonrasına ertelemeniz uygun olacaktır.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica