Lazer Epilasyon Sonrası Güneşin ve Güneşlenmenin Etkileri Nelerdir?

Lazer Epilasyon Sonrası Güneşin ve Güneşlenmenin Etkileri Nelerdir?

/
/
761 görüntüleme

Son dönemlerde estetik alanında uygulanan ve de en çok tercih edilen operasyonlardan biri de lazer uygulamasıdır. Özellikle kadınlara büyük kolaylık sağlayan lazeer uygulamaları hakkında da; lazer epilasyon sonrasında güneşe çıklıp çıkalamayacağı, lazer epilasyon sonrası güneşlenme ya da denize veya havuza girme konuları da merak edilmektedir. Tüm bunlar için en genel verilebilecek cevaplardan biri; uzmanların tavsiyesi olarak normal bir lazer epilasyon uygulamasından sonra, 3 gün boyunca güneşe maruz kalınmaması gerektiğidir. Ortalama olarak verilen bu sre, lazer epilasyon yaptıran kişinin teninin hassasiyetine göre 2 haftalım b,r süreye kadar da çıkabilir. Tam olarak sürebn,n belirlenmesine, lazer epilsyon yaptırılan uzmanla birlikte karar verilmesi en doğru adım olacaktır. güneşe maruz kalmamak için belirlenen süreye uyulmadığı takdirde ise; güneş ışınları lazer epilasyon uygulann bölgede lekelre ya da alerjilere neden olabilir.

Günümüzde Lazer Epilasyon Cihazları

Lazer epilasyon sonrası güneşlenme ya da güneşe maruz kalam gibi bir neden oluşursa; mutlaka yüksek faktörlü koruyucu güneş kremleri ya da losyonları kullanılmalıdır. Lazer epilasyon uygulamanızın devam ettiği sürede tatile gitme ya da güneşe maruz kalam gibi durumlar oluştuğunda, teniniz bronzlaşacağı için bir sonraki seanslarınızda; kıl köklerinizin lazer cihazı tarafından algılanmaması durumu oluşabilir.

Günümüzde, son teknoloji ile birlikte gelişen lazer epilasyon cihazları sayesinde; bronz ya da koyulaşmış tenlere lazer epilasyon uygulaması çok rahat bir şekilde yapılabilmektedir. Ancak sizler uygulamayı yaptırdığınız merkeze ve de uygulamayı yapan uzmana danışarak, güneşlenme ya da tatile gitme fikirleriniz için onay almalısınız. Çünkü gelişmiş teknolojideki lazer epilasyon cihazlarının kullanımı çok fazla yaygın değilidir.

Şayet lazer epilasyon uygulaması yapan cihaz son teknoloji ile donatılmışsa; tattile gitmenizde ya da güneşlenmenizde hiçbir olumsuz etki olmayacaktır. Lazer epilasyon sonrası güneşlenme konusunda olumsuzluklar yaşamamak ve kalıcı olumsuz etkiler oluşturmamak için, mutlaka lazer epilsyon merkezleri, kullanılan vihazlar iyice araştırılmalıdır. Eğer devam etmekte olduğunuz lazer epilasyon merkezi varsa, güneşlenme konusu ve cihazın etkileri, epilasyonu uygulayan uzmana mutlaka danışılmalı, sonuçları hakkında detaylı bilgi alınmalıdır.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi