Libido Nasıl Arttırılır? Libidoyu arttıracak olan besinler

Libido Nasıl Arttırılır? Libidoyu arttıracak olan besinler
Libido Nasıl Arttırılır? Libidoyu arttıracak olan besinler

Libido; kişilerin davranışlarının ve yaşama güçlerinin temelini oluşturmakta olan cinsel iç güdüdür. Kadınların libidosu genel olarak düşük olur, haliyle cinsel hayatları erkeklerinki kadar mutlu ve aktif olmaz. Halbuki kadınların da istekleri fazla olsa ve yaşadıkları cinsel birliktelikler sayesinde mutlu olabilseler onlar için her şey daha güzel olur. Libidoyu arttırmak mümkün mü? Mümkünse, nasıl?

Libidoyu arttıracak olan besinler

Cinsel hayatınızı hareketlendirmek mi istiyorsunuz? Öyleyse bunu doğanın bize verdiği nimetleri doğru şekilde kullanarak yapmanız mümkün! Libidonun artmasını sağlayacak besinler nelerdir?

  • Balık yağı ve balık; Özellikle kadınlardaki cinsel isteği arttırmaya yarayacak etkileri var. Balık dopamin salgısını arttırır ve bu da cinsel sağlık açısından balık yağını önemli bir kategoriye koyuyor. Haftada en az iki kere balık tüketmek libidonun artmasına ve kişilerin daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Balıktan hoşlanmayan veya tüketemeyen kişiler ise bir uzmana danışarak omega-3 desteği alabilirler.
  • Şekerli besinlerden derhal uzaklaşın; Şekerli besinler serotonin hormonunun bir anda yükselmesine sebep oluyor ve serotonin hormonunu bu denli yükselmesi libidonun düşmesine sebep oluyor.
  • Protein önemli; Günlük hayatınızda almanız gerektiği kadra proteini besinlerden almaya çalışın. Libido üzerindeki olumlu etkileri hakkında çalışmalar devam etse de oklar etkisinin yüksek olduğunu gösteriyor. Ki zaten günlük almanız gereken proteini almanız sağlığınız için de iyidir.
  • Çinko; çinkonun yeterli miktarda alınması cinsel sağlık açısından oldukça önemli bir yere sahiptir.
  • Magnezyum; Libidoyu arttırmakta güzel bir etkiye sahip. Kuruyemişler, soya fasülyesi, tam tahıllar, kakao, muz, avokado, patates, peynir ve yumurta gibi besinlerden bu minerali alabilirsiniz.
  • Trans yağ asitlerinden uzak durun; Sağlık üzerinde de pek çok olumsuz etkisi olan trans yağ asitlerinin libidoyu da düşürdüğü söyleniyor.

Libidom artarsa cinsel isteğim olacak mı?

Libido seviyenizin yükselmesi tabii ki de cinsel isteğinizi de otomatik olarak etkileyecektir. Cinsel anlamda sorunlar yaşıyorsanız, bu besinlerle libidonuzu arttırmayı denemekte fayda var. Sonuç olarak kaybedecek bir şey yok, deneyin ve işe yarasın.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica