Mutfağa Uygun Masa Seçimi

Mutfağa Uygun Masa Seçimi
Mutfağa Uygun Masa Seçimi

Evdeki zamanınız büyük bir kısmını mutfakta geçirirsiniz. Bu yüzden mutfak, yemek hazırlanan ve pişirilen yer olması bakımından bir evin en önemli alanlarından biridir. Mutfak dekorasyonu denilince hiç şüphesiz akla gelen şey ise masadır. Mutfak masanızı seçmeden önce, yemeğinizi evinizin hangi bölümünde yiyeceğinize karar vermelisiniz. Eğer mutfakta yemek yiyecekseniz buna uygun bir masa seçimi yapmalısınız.

Masanın Büyüklüğü Önemli

Masa seçiminde diğer önemli husus ise; masayı kaç kişilik bir aile için baktığınızdır. Örneğin; tek kişilik, iki kişilik veya kalabalık bir aile için mi baktığınız masalar aynı olmamalı. Tek kişinin baktığı bir masa ile geniş aileler için bakılan bir masa aynı olmamalı. Bu husus size masanın boyutunu seçmek için yardımcı olacaktır. Evinden misafir eksik olmayan ve geniş bir aileye sahip olan kişiler büyük, rahat ve kullanışlı bir masa tercih etmelidir.

Mutfak Masası Seçimi

Küçük mekanlar için daha az yer kaplayan katlanabilir masaları tercih ederek yerinizden tasarruf edebilirsiniz. Böylelikle masayı kullanmak istemediğiniz zaman daha küçük boyuta çevirerek hareket alanınızı genişletebilirsiniz. Büyük mekanlar için ise, genişleyebilen masa tercih ederseniz masada daha fazla misafir ağırlayabilirsiniz.

Mutfak masanızın materyalini, görünümünü ve rengini kendi zevklerinize göre seçebilirsiniz. Ahşap seviyorsanız metal masalara bakmayarak seçim alanınızı daraltabilirsiniz. Masa seçimi yaparken, masanızın kalitesini de göz önünde bulundurarak sağlam ve dayanıklı bir masa tercih etmelisiniz. Meşe, dişbudak ve ceviz gibi materyallerden faydalanırsanız masanızın ömrü daha uzun olacaktır.

Mutfak, dekorasyon bakımından evin diğer bölümlerine göre daha önem bir yere sahiptir. Görünüm olarak yuvarlak masalar, mutfağınızı modern ve şık gösterecektir. Ancak her mekân yuvarlak masaya uygun şartlarda yeterince geniş olmayabilir. Böyle mekânlar için ise, yana doğru genişleyebilen ya da katlanan masalar tercih etmelisiniz.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica