Mutfak Dekorasyon Modelleri (VİNTAGE MUTFAK)

Mutfak Dekorasyon Modelleri (VİNTAGE MUTFAK)

/
/
985 görüntüleme

Mutfağımıza renk getirerek işe başlayabiliriz. Mutfağımız zaten genel anlamda dayalı döşeli olmaktadır. Tabi hoşlanmadığımız kısımları da değiştirebiliriz. Daha doğrusu karakterimizi yansıtacak bir tarz oluşturabiliriz. Canlı renklerden oluşan bir aksesuar mesela bir ışık düzeneği kullanabiliriz.

Tezgah duvarına da ilgi çeken bir şeyler uygulayabiliriz. Örneğin desenli seramikler kullanarak mutfağımıza renk katabiliriz. Çiçek ve bitkiler kullanarak mutfağımızın havasını değiştirebiliriz. Bu seçenek soğuk ya da endüstriyel görünen mutfağımızın genel havasını yumuşatacaktır.

Ahşap ağırlıklı dekorasyon yapılmış ya da retro dekorasyon unsurlarını kullanıyorsak açık bırakılarak düzenlenmiş tuğla duvarımız dikkat çekici bir unsur olarak görünüp hoş bir hava verecektir.

Elimizde hazır bir mutfak var ise bu mutfağa değişiklik katmak için sandalye de ve duvarda kullanılacak duvar kağıdı deseni ile farklı bir ambiyans sunacaktır. Sade dekore edilmiş bir mutfakta farklı renkte ve şekilde dolap kapakları kullanarak mutfakta çılgın bir hava yaratabilirsiniz.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

VİNTAGE MUTFAK 

Klasik çizgilerin dışına çıkarak farklı bir bakış açısıyla acaip bir görsel sunan son zamanlardaki moda vintage mutfak güzel bir seçenek olacaktır. Yer karoları, dolap kapakları,renkleri, duvara ve seçilen aksesuara hayran kalmamak mümkün değildir. Modern dekorasyona sahip bir dairenin içinde renk cümbüşünün içinde olmaktan mutluluk duyacaksınız.

IŞIKLANDIRMA

Spot ışıklarla mutfak raflarını aydınlatabiliriz. Bu seçenekle olduğundan daha şık ve dikkat çekici bir ortam sunabiliriz. Ahşap masa için ise büyük bir tavandan sarkan ışık ilgiyi arttırabilir.

HUZUR

Mutfak dolaplarını ahşap malzemeden seçiyoruz ve dolap kapaklarını ilginç yapan birşey tutma yerleri bulunmamakta bunun yerine yukarıya doğru açılacak şekilde düzenlenmiş bir sistem oluşturulmuş.Alt dolaplar çekmeceli mutfak tezgahı ve iç duvar mermerden oluşmakta. Gri çizgiden oluşan mermer ve ahşap şık bir görüntü sergiliyor. Mutfak tezgahına doğru uzanan camlı ince bir masa var . Masanın çevresiyle uyumlu sandalyeler ve sandalyeleri renklendiren minderlerle iç açıcı huzur dolu bir mutfak elde ediliyor.

KARA TAHTA TEMA 

Mutfağımızın bir duvarını siyaha boyayarak uygun malzemelerle birlikte kara tahta olarak kullanabiliriz. Duvarın üstüne yazmak istediğiniz hatırlamanız gereken şeyleri not edip ayrıca sanatsal faaliyetinizi de konuşturarak mutfağınıza çok sevimli bir hava verebilirsiniz.

OTANTİK

Bir ağaçlarla içiçe olan çiftlik evini düşünün. Ahşap tavandan ve farklı duvar dokusuyla ilgi çeken bir mutfak yaratabiliriz. Gri metalden oluşan bir dolap düzeneği kullanılarak sıradışı bir dekorasyon oluşturulabilir. Otantik bir görüntü ile albenisi olan bir mutfak neden olmasın ki.

RENK TUFANI 

Elimizde renkli duvarlardan oluşan bir mutfak var ise ahşap kullanarak yumuşak bir geçiş yapabiliriz. Büyük siyah kapaklı mutfak dolapları yukarıya açılan bir düzenekle çalışırken alt kısmında siyah ince raflar kullanılabilir. Mutfak tezgahına doğru uzanan ahşap masa da istenilen büyüklükte bir seçenek olabilir.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi