Naifliğiyle Göz Kamaştıracak Bir Moda Dolgu Topuk Terlikler

Naifliğiyle Göz Kamaştıracak Bir Moda Dolgu Topuk Terlikler

/
/
29 görüntüleme

Havaların ısınmasıyla birlikte kalın kazaklarımızın yerine ince t-shirtler,yün kabanlarımızın yerine hafif montlar kullanmaya başladık. Artık raflara kalkma zamanı gelen bir diğer şey ise,kış boyu ayaklarımızda taşıdığımız botlar ve çizmeler. Yavaş yavaş yazın tüm avantajlarını hayatlarımızda hissettiğimiz bu süreçte,botlarımızın yerini spor ayakkabılar almaya başladı. Çok kısa bir süre sonra ise bu kapalı ayakkabılardan ayaklarımızı kurtararak,terlik ve sandaletlere yöneleceğiz. Bu nedenle bu yazın da modası olarak gösterilebilecek dolgu topuk terlik modelleri hakkında sizler için ufak bir derleme yaptık. Yıllardır zerafeti ve rahatlığıyla gönüllerde ki yerini koruyan terlikler,aslında ayaklarımız için bir ödül sayılabilecek nitelikte. Buradan yola çıkacak olursak doğru bir ödül için ne gibi tercihler yapmanız gerektiğinizi makalemizin devamında sizler ile paylaşacağız.

Seçeceğiniz Terlikler Hakkında Dikkat Etmeniz Gereken Bazı Bilgiler

Öncelikle hangi modeli seçerseniz seçin,almaya karar verebilmek için akşam üzerini beklemelisiniz. Çünkü ayaklarınız gün içinde sizin ağırlığınızı yüklenerek,şişlik oluşturmaya eyilimli oluyor. Hayatınızda sık sık sırt ağrısı çekiyor ve bel fıtığı problemi yaşıyorsanız,ortopedik tabanlı ve topuksuz tercih etmeniz gerekiyor. Ancak böyle bir sorununuz yok ise birbirinden şık dolgu topuk terlik modelleri alışveriş yapacağınız yerlerde sizleri bekliyor. Bir çok farklı renk ve seçenekten oluşan bu modeller arasında çok beğendiğiniz bir terlik ile karşılaştıysanız almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar daha mevcut. Bunlardan ilki beğendiğiniz modelin plastik ve sentetik yapıdan oluşmuyor olması. Çünkü bu tip terlikler ayaklarınız için bazı hastalıklara davetiye çıkaracaktır. Bunun sebebi ise plastik ve sentetik gibi kalitesiz materyallerin bakteri oluşumuna zemin hazırlıyor olmasıdır. Materyalinden de emin olduktan sonra bakmanız gereken diğer bir özellik ayak şeklinizle uyum sağlayıp sağlamadığı. Örneğin giydiğiniz terliğin önü kapalıysa ve parmaklarınızı sıkıştırıyorsa,zaman içerisinde ayak parmaklarınızda su toplamalar hatta şeklinde bozulmalar meydana gelebilir. Ayak şekliniz için de uygun olduğuna karar verdiyseniz geriye bir tek beğendiğiniz terliğin rahatlığı kalıyor. Eğer sert bir tabana sahip değilse ve topuk yüksekliği sizin kullanabileceğiniz uzunluktaysa,bu terliğin tüm sınavları geçtiğinizi söyleyebiliriz.

Dolgu topuk terlik modelleri arasından,yukarıda belirttiğimiz tüm sınavları başarıyla geçecek bir terlik bulduysanız: Hayırlı olsun! Geriye bir tek bu terlikleri güzel elbiseler,kısa ve uzun etekler hatta pantolonlar ile kombinlemek kalıyor. Bunlar ise elbette işin en eğlenceli kısmı.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi