Neutrogena Visibly Clear, Neutrogena Siyah Nokta

Neutrogena Visibly Clear, Neutrogena Siyah Nokta

/
/
801 görüntüleme

Neutrogena Siyah Nokta Temizleyici

Siyah noktalar, her yaşta bireyler için problem olan, genellikle temizlenmediğinde sivilceye dönüşebilen ve ciltte iz bırakabilen bir problemdir. Bu sebeple siyah noktalar daima temizlenmeli, cildin nefes alması sağlanmalı ve gözenekler daima açılmalıdır. Bunun için de üretilmiş olan siyah nokta bantlarını, siyah nokta temizleyici jel ve kremleri deneyebilirsiniz.

Neutrogena siyah nokta temizleme

Neutrogena Siyah Nokta Temizleyici, değişik aromalara sahip ve genellikle asitli meyveler içeriyor çünkü cildi temizleyip gözenekleri açan ve ölü deriyi temizleyen meyveler genellikle asit içerir. Neutrogena’nın bu ürünleri, krem şeklinde ve bazıları hafif bütüncülü, peeling etkili kremlerdir, bazıları ise krem gibi cildi uygulanan ürünlerdir. Genellikle peeling etkili kremlerin daha kullanışlı ve işe yarayan cinsten olduğu söylenir çünkü peeling sadece cildi temizlemekle kalmaz aynı zamanda ölü deriyi de temizleyerek cildin tazelenip yenilenmesini sağlar. Ayrıca bu kremlerin içeriğindeki mineraller de cildi besleyerek gerek nemlendirir, gerek yağlanmasını önler, gerek de sağlıklı halini korumasını sağlar.

Siyah nokta kremleri

Bu tür kremler cildi ufak ovuşturma hareketleri ile uygulanır ve eğer kullanılan ürün peeling etkili ise azıcık köpürmesi beklenerek, normal bir krem ise de ovuşturma hareketlerinden sonra cildin onu emmesi beklenerek uygulanır. Daha sonra sadece bol su ile cilt yıkanır ve cildiniz yumuşayarak aranan özellik sağlanmış olur, gözenekler açılır, siyah noktaların büyük çoğunluğu temizlenmiş olur.

Her ne kadar Neutrogena’nın krem değil de siyah nokta bantları ve siyah nokta maskeleri bulunsa da genellikle tercih edilen ürünleri kremlerdir ve oldukça uygun fiyatlara da bulabileceğiniz krem ürünleri mevcuttur. Maske ve bantlar da hemen hemen aynı yöntemler ile uygulanır. Bantların belli bölgelere özel üretilmiş olması o bölgelere yapıştırılacağı anlamına gelir. Maskeler için bütün yüze yapıştırılır ve cildinizde hafif kaşınma hissi uyandırana kadar ikisi de bekletilir. Daha sonra yüz yıkanarak temizlenmiş cilt kurulanır.

Bir önceki yazımız olan Tutkal İle Siyah Nokta Temizleme başlıklı makalemizde siyah nokta temizleme, siyah nokta tutkal ve tutkal hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi