Paletten Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Paletten Dekorasyon Nasıl Yapılır?

/
/
1078 görüntüleme

Günümüzde artık lüks ve ekstra modern anlayışlar ve bununla gelen israf kültürü yerini artık yavaş yavaş atık maddelerin geriye dönük olarak tekrar kullanımına doğru akmaktadır. Bunların en önemlisi ki özellikle batı medeniyetlerinde baş gösteren paletten dekorasyon fikri oldukça yaygın bir hal almaya başladı. Paletten dekorasyon nasıl yapılır? Diye sorulduğunda şöyle cevap verilebilir. Öncelikle yapılmak istenilen dekorasyona karar verilir. Önceden planları yapılır ve akabinde artık paletler temin edilir veya satın alınabilir. Daha sonra yapılmak istenilen plan uygulanır.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

Bazı Palet Dekorasyonları

Paletten çok değişik dekorasyonlar yapılabilir. Özellikle paletten oturma gurupları, beton duvar kaplama, ortalık sehpası, ebeveyn yatak, veranda koltukları, bahçe oturma gurupları ve bankları, bahçe çitleri, kümes, kulübe, ardiye odaları, çalışma odaları ve küçük bahçe evleri yapılabilmektedir.

Örnek Duvar Dekorasyonu

Bir iç beton duvarı paletler ile nasıl dekore ederiz? Paletleri önce tek tek tahtalarına ayrılır ve temizlenir. Daha sonra isteğe göre boyanabilir veya verniklenebilir. Daha sonra duvara monte edilir. Böylece ahşap bir odanız olmuş olur.

Paletler bunun için çok uygundurlar. Hem sağlam oluşları ve hem de çift katlı oluşları mükemmel ısı izolasyonunu sağlamaktadır. Örneğin paletler ile yapılan bir bağ evinin palet duvarları arasına konan izolasyon malzemeleri aynı zamanda müthiş bir ısı muhafazası sağlayabilir.

Palet Dekorasyonunu Herkes Yapabilir mi?

Paletten dekorasyon için çok iyi bir usta olmanıza gerek yoktur. Önce tasarlayın sonra imar edin. Bukadar kolay. Tabi alet işler el övünür. Bununla alakadar aletlerimizin olması gerekmektedir. Sonrasında işe koyulmak yeterlidir.

Paletten küçük bir bağ evini ele alalım. Projemiz ve malzemelerimiz hazır olduktan sonra işe başlayabiliriz. Öncelikle bağ evinin temeli beton ile hazırlanmalıdır. Burada ustalardan yardım alınabilir. Daha sonra paletler devreye girer. Projeye uygun olarak paletler birbirlerini montalanır. Önce dış duvarlar sonra iç duvarlar bittikten sonra yine paletler ile çatı bitirilir. Kaba inşaatımız bittiğinde izolasyon işlemleri yapılır. İstenilen renge boyanır. Daha sonra yine isteğe göre paletlerden kapılar yapılabilir veya hazır kapı da takılabilir.

Yaptığımız bu küçük bağ evinin iç dekorasyonu dahi paletler ile yapılması münasiptir. Masa sandalye ve sehpa gibi eşyalar paletler ile yapılabilir. Bununla beraber raflar da harika durur. Kitaplık ve avize dahi çok rahatlıkla yapılabilir. Hatta evin tabanı fayans ve benzeri malzemeler yerine paletler ile çok harika dekore edilebilir.

Palet ve dekorasyon israfı önleme açısından gayet güzel bir fikir gibi duruyor karşımızda.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi