Sıradanlıktan Sıkılanlar İçin Yurtdışı Alternatif Tatil Seçenekleri Nelerdir?

Sıradanlıktan Sıkılanlar İçin Yurtdışı Alternatif Tatil Seçenekleri Nelerdir?
Sıradanlıktan Sıkılanlar İçin Yurtdışı Alternatif Tatil Seçenekleri Nelerdir?

Siz de tatil klişelerinden bunaldıysanız ve yeni bir şey arıyorsanız artık daha fazla aramanıza gerek kalmadı. Denizden ve güneşten hatta gece eğlencesinden başka şeyler arıyorsanız artık daha da kolay bulacağınız yurtdışı alternatif tatil seçenekleri sizi bekliyor olacak.

Tatil Deyince

Bir alışkanlık mı yoksa bizde tatil kültürünün henüz tam oturmamış olmasından bilinmez ancak tatil deyince genelde sahiller ve güneşlenmek gelir. Oysa onu da tam yapamıyoruz. Tatilde güneşlenmek zaten ülkemizde yeterince mümkünken bir de yurtdışına gidip orda güneşin altında uzanmak gibi bir şey yapıyoruz. Mesela bizim de çok güzel sahillerimiz varken Yunanistan adaları ya da sahillerinde güneşlenmek pek mantıklı olmasa gerek. Orada tarihle vakit geçirmek daha doğru olacak gibi geliyor. Neyse ki artık yurtdışı alternatif tatil seçenekleri giderek artıyor ve böylece artık tatilin anlamını daha iyi yaşayabiliyoruz.

Değişen Tatil Anlayışları

Son zamanlarda giderek artan bir tatil konsepti var. Muhafazakâr tatil. Sadece ülkemizde değil hemen tüm dünyada bu tarz otellerin sayısı artıyor. Alternatif bir tatil arıyorsanız Maldivler gibi deniz ve güneşten tutun ormanların derinliklerine kadar hatta kış sporlarına kadar çok farklı alanlarda bu yeni konsepti görebilirsiniz.

Bir diğer turizm kolu olan İnanç Turizmi eskiden beri popülerdi. Artık uzak doğuda mistik seyahatler yapmak, Hindu ya da Budist tapınaklarını, manastırlarını görmek çok daha rağbet görür oldu. Hatta Avrupa ya da Balkan ülkelerinde bile Katedraller büyük bir ziyaretçi akımına uğramaya başladı.

Eğlence Turizmi. Hayır, gece eğlencesi, bar ya da eski tarz bir disko değil. Bu yeni konsepti başlatan herkesin çok bildiği Disneyland ve ona benzeyen lunapark tarzındaki çok büyük eğlence mekanları. Bu yeni tarzlar Paris gibi büyük şehirlerde başlasa da artık hemen tüm ülkede buna benzer şeyler var.

Yurtdışı alternatif tatil paketleri içinde muhtemelen en ilginç olanları doğa sporları ya da bunun gibi extreme yani sıra dışı sporların yapıldığı yerler olsa gerek. Artık insanlar bir otel odasında saatlerini geçirmek istemiyorlar. Gezmek, görmek, tanımak, fotoğraf çekmek ya da bir şekilde gittikleri yerlerle etkileşime girmek istiyorlar.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica