Kalp Grafiği

Kalbin elektriksel haritasının resmidir. Ayrıca EKG ile kalbin şekli hakkında bilgi edinilebilinir. EKG cihazının kayıtlarına elektrokardiyogram denir.

 

Tıbbi Tedavi

Sağlığı bozulmuş olan bireyi sağlıklı duruma kavuşturma amacıyla yapılan tıbbi işlemler bütünüdür. Özel tedavi şekillerine terapi adı verilmektedir. Tek başına ruhsal yolla tedavi şekline de terapi denilmektedir.

 

İlk Yardım

Bu konuda eğitim almış herkesin, olay yerinde bulabildiği malzemeleri kullanarak, sağlık ekibi gelinceye kadar, yaptığı hayat kurtarıcı müdahalelerdir.

Psikolojik Yardım

Psikoloji insan davranışını ve aklını inceleyen bilim dalıdır. Psikoloji davranışların nedenlerini psikolojik, biyolojik ve genetik yönden değerlendirir.

Güncel Konular

 • Akne Sivilce Tedavisi

  Akne, çoğu insanın şikayetçi olduğu bir konu olmakla beraber en çok ergenlik döneminde kızların yakındığı bir durumdur. Çoğu güzelliği bir anda bozabilir, insanın sinirlerini zorlayabilir. Peki, akne ile nasıl başa çıkılır? Akne sivilce tedavisi için neler önerilir? Genelde yağlı yüzlerde bu sorunla karşılaşılır. Yüz temiz tutulmuyordur ya da yeterince önem gösterilmiyordur.

  Aknelere Karşı Maske

  Akne, çoğu insanın şikayetçi olduğu bir konu olmakla beraber en çok ergenlik döneminde kızların yakındığı bir durumdur. Çoğu güzelliği bir anda bozabilir, insanın sinirlerini zorlayabilir. Peki, akne ile nasıl başa çıkılır? Aknelere karşı maske var mıdır? Genelde yağlı yüzlerde bu sorunla karşılaşılır. Yüz temiz tutulmuyordur ya da yeterince önem gösterilmiyordur.

  Ayakta Sivilce Çıkması

  Ayakta sivilce çıkması Birçok insanın korkulu rüyası olmuştur genellikle ergenlik dönemlerinde görülür. Sivilce oluşmasının nedeni vücut un çok fazla yağ depolamasıdır. Bunun sonucunda sivilce oluşuyordur. Birçok insanın sivilceden kurtulmak için birçok yöntem denemiştir.

  Ensede Sivilce Neden Çıkar?

  Genellikle şampuan değişikliği gibi birçok nedenden dolayı sivilce oluşumu gözlenmiş. Ensedeki sivilceler aniden çıkar ve tedavisi uzun sürer bunun nedeni ise ensedeki tabakanın diğerlerine göre daha kalın olması.

 • İ. Saraçoğlu Sivilce Kürü

  Birçok insanın baş düşman olan sivilce birçok insanın problemi haline gelmiştir. Bazı insanlarda sivilce çok görülürken bazılarında daha az görülür bunun nedeni genetik de olabilir başka nedenlerden de olabilir kimi insan aşırı baharat ve yağlı yemek yemesi sonucunda sivilce oluşuyor.

  Kolda Sivilce Gibi Yaralar

  Genellikle yüz gölgesinde çıkan sivilceler bazen kol kısımlarında çıkabiliyor bu gibi sorunlar cilt sorunlarından kaynaklanıyor. Kollardaki sivilceler hemen hemen bir çoğumuzun korkulu rüyası olmuştur, bazı insanlar genellikle bu durumdan rahatsız olurlar ve kurtulmak için çeşitli yöntemler kullanırlar

  Kolda Sivilce Nasıl Geçer?

  Pek çok kişinin yasadığı sorunlardan biri sivilcedir. Sivilceler genellikle aşırı derecede yenilen yağlı yiyecek veya baharatlı gıdaların yenilmesi sonucu çıkabiliyor, bazen de uzun süre banyo edilmemesi sonucunda vücudun birçok yerinde sivilce çıkabiliyor.

  Saç Derisinde Sivilce

  Saç derisinde sivilce genellikle yağlı saç derisinde görülmekte olan bir sorundur. Sivilcenin genel olarak oluşum nedeni yağdır. Bir süre sonra burada enfeksiyon meydana gelebilmektedir Bu durumda sivilce gözle görülür hatta ileri boyutlarında ağrı verebilir hale gelmektedir.