AYAKTA SİVİLCE ÇIKMASI

sivilce

Ayakta sivilce çıkması Birçok insanın korkulu rüyası olmuştur genellikle ergenlik dönemlerinde görülür. Sivilce oluşmasının nedeni vücut un çok fazla yağ depolamasıdır. Bunun sonucunda sivilce oluşuyordur. Birçok insanın sivilceden kurtulmak için birçok yöntem denemiştir. Sabah kalktığında ayağınızda sivilce çıktıysa bunun ilk nedeni aşırı derecede yağlı yemek veya baharatlı yiyecek yenilmesidir.

Genellikle sivilceler cilt hastalığıdır. Pek çok nedenlerden dolayı oluşmaktadır özellikle ayaklardaki sivilceler günlük çorap değişmemesi sonucunda da oluşmaktadır sivilce oluşumlarını engellemek için günlük sağlık bilgisi bakımlarına dikkat edilmesi lazım sivilceler en çok yüz, göğüs, sırt ve omuzlarda görülür bunun nedeni ise buralarda yağ bezlerinin çok olmasıdır. Burada çok yağ depolandığı için sivilce çıkma olasılığı çok yüksektir. Ayakta sivilce çıkmasının nedeni çorapsız ayakkabı giyilmesi ve ayağımızın aşırı terlemesinden de kaynaklanıyor bu ter sivilceye dönüşüyor bu yüzden mutlaka günlük çorap değiştirmeliyiz ve çorapsız ayakkabı takmamalıyız.

Patlatsam sorun olur mu?

Oluşan sivilceler kesinlikle patlatılmaması gerekir bunun nedeni ise sivilce patlatılması sonucu birçok sivilcenin oluşmasıdır. Sivilce patlatmak oldukça tehlikelidir özellikle büyük ve kanayan sivilceler çok patlatıldığında cilt kanserine bile yol açmaktadır bu gibi sorunlardan kurtulmak için sivilcelere iyi bir bakım yapılmalı ve patlatılmasını engellenmelidir.

Nedenleri

Oluşan sivilcenin oluşmasının nedeni vücut çok fazla yağ depolaması dır dır bunun sonucunda sivilce oluşumu olur.Hijyensiz olmakta sivilce oluşumuna neden olmaktadır günlük banyo gibi kişisel bakımlar mutlaka yapılmalı aksi halde vücutta sivilce çıkabilir bu gibi sorunların oluşmaması için günlük banyo etmeliyiz. Yazın terlediğimiz gibi duşa girmeliyiz aksi halde Ayaklar başta olmak üzere vücut un birçok yerinde sivilce çıkabilir.Yağlı yemek ve baharatlı yemeklerden uzak durulması lazım sivilcelerden kurtulmak için çok fazla yağlı yemek tüketilmemeli.Çorabınızı günlük olarak değiştirilmeli aksi halde ayaklarda sivilce oluşumuna neden olur.