ENSEDE SİVİLCE NEDEN ÇIKAR?

sivilce

Genellikle şampuan değişikliği gibi birçok nedenden dolayı sivilce oluşumu gözlenmiş. Ensedeki sivilceler aniden çıkar ve tedavisi uzun sürer bunun nedeni ise ensedeki tabakanın diğerlerine göre daha kalın olması. Birçok insanın sıkıntı çektiği sivilceler insanların baş düşmanı haline gelmiştir.

Uzmanların yaptığı araştırma sonucu

-Hamilelik dönemlerinde ensede sivilce oluşumu gözlenmiştir.

-Kadınlarda regl dönemlerinde sivilce oluşumu gözlenmiştir.

-Hormonlardaki dengesizlikler ve hormon bozukluğu.v

-Cildin aşırı yağlı olması

-Temizlik ürünlerine olan alerjiler sivilce oluşumunu tehdit etmektedir ve bu gibi nedenlerden dolayı sivilce oluşumu gözlenmiştir.

-İlaçların yan etkilerinden dolayı sivilceler oluşabiliyor.

-Karaciğer rahatsızlığından dolayı sivilce oluşuyor.

-Kortizonlu ilaçlar ve B12 vitamin hapı kullanılması.

-Stres gibi nedenlerde de sivilce oluşumu gözlenmiştir stres insanların baş düşmanıdır bu yüzden stresten uzak durulması lazım aksi halde vücudunuzda sivilce çıkabilir.

Çok fazla yağ tüketilmesi sonucu çıkar. Yağ sonucu tıkanan gözenekler sivilceye dönüşebilir. Bu gibi sorunlar ile karşılaşmamak için günlük bakım ihtiyacımızı karşılamalıyız duş gibi önemli bakımları günlük olarak yapmalıyız özellikle yaz aylarında vücudumuz birçok ter kaybediyor bu yüzden terlediğimiz an banyo yapmalıyız aksi halde ense basta olmak üzere vücudumuzun birçok noktalarda sivilce oluşumunu gözlemleriz.

Yastık yüzlerinizi haftalık değiştirilmeli bunun nedeni ise ev kalabalık ise birçok kişi o yastığa temas ettiyse sizde o yastıkta kafanızı koyarsanız sabah kalktığınızda birçok sivilce ile karşılaşabilirsiniz.

Uzmanların sivilce önerisi

-Bir uzmana görünmelisiniz gerekli kontroller yapıldığında size verilen ilaçları kullandığınızda kısa sürede sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

-Günlük hijyen bakımları yapılması vücudun sivilcelerin oluşmasını engelleyecektir bu sayede sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

-Vücut nem değerini koruması için bol bol su içilmeli bu sayede sivilce oluşumu engellenecek.

-Yüzünüzü temiz havluya durulayın özellikle banyodan çıkınca kendinize bir havlu ayarlayın aksi halde sivilce çıkabilir.