KOLDA SİVİLCE NASIL GEÇER?

sivilce

Pek çok kişinin yasadığı sorunlardan biri sivilcedir. Sivilceler genellikle aşırı derecede yenilen yağlı yiyecek veya baharatlı gıdaların yenilmesi sonucu çıkabiliyor, bazen de uzun süre banyo edilmemesi sonucunda vücudun birçok yerinde sivilce çıkabiliyor.

Bu gibi probleminden kurtulmak için öncelikle hijyenli olunmalı vücut uzun süre hijyensiz kalınca vücudun birçok yerinde sivilce çıkabiliyor özellikle yaz aylarında bu tür sorunlar yaşamamak için dikkatli olunması şart.

Öncelikle uzman doktora başvurmaktan fayda var. Kol bölgesindeki sivilceler eğer nemi yitirdiyse öncelikle krem kullanılması sivilcenin kısa sürede iyileşmesini sağlayacaktır. Özellikle yaz ayların da vücut çok susuz kalıyor bu da vücudun kurumasına yol açar bu gibi sorunları yaşamamak için mutlaka vücudun günlük su ihtiyacını karşılamak lazım. Yetişkin insanlarda vücudun günlük su ihtiyacını karşılaması önemlidir vücudun %60 su olduğundan su ihtiyaçlarına dikkat edilmesi lazım. Su vücudun nem seviyesini dengelemek için büyük bir rol oynar.

Zararlı yiyecekler

Çok fazla baharatlı veya yağlı yemeklerden uzak durulması, yağlı ve baharatlı yemekler aşırı tüketildiğinde vücudun birçok yerinde sivilceler çıkabiliyor özellikle kol, bel, yüz bölgelerinde, bu gibi sorunlar yaşamamak için yağlı ve baharatlı yemeklerde aşırıya kaçmadan yemek lazım.

Genellikle çekirdek ve kola gibi gazlı içeceklerde sivilce oluşumuna neden oluyor sivilce oluşumunu engellemek için bu gibi yiyecek içeceklerden uzak durulması lazım aksi halde vücudun birçok yerinde sivilce çıkabilir.

Uzman doktor tedavisi

Uzman doktorların verdiği haplar da sivilcelerden kurtulunabilir. genellikle vücudun birçok yerinde sivilce çıkan ve bu sivilcelerle oynayıp patlatan bunun sonucu vücudun birçok yerinde sivilce çıkan o patlayan sivilce yerlerde iz çıkanlar son çare veya ilk olarak uzman bir doktora başvurmuşlardır. Doktorun verdiği ilaçlar da etkili sonuçlar doğuracaktır.