SİVİLCE LEKELERİ İÇİN

sivilce

Sivilce genellikle ergenlik dönemlerinde daha fazla görülür bunun nedeni vücudun çok fazla yağ depolaması sonucunda sivilceler oluşmaktadır. Pek çok kişinin baş düşmanı olan sivilceler yetişkinlerde daha çok kozmetik ürünler sonucu gözeneklerin tıkanması özellikle fondöten kadınlarda sivilceye yol açar. Sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklarda sivilce oluşumunu tetikler bu gibi zararlı alışkanlıkları bırakılması lazım aksi halde hiçbir zaman sivilcelerden kurtulamazsınız. Cilde iyi bakmak da oldukça önemlidir özellikle her sabah yüz yıkanmalıdır günlük olarak banyo yapılmalıdır bu gibi şeyler günlük olarak yapılırsa sivilceden kurtulabilirsiniz.

Sivilce İzi Tedavisi olarak birçok kişi doğal yöntemleri önermektedir bu yöntemler sayesinde vücudun nem oranını ve yağ depolamasını dengede tutacaktır. Bu doğal yöntemler sayesinde kısa sürede sivilcelerden kurtulacaksınız.

YOĞURT

Yoğurt sivilce kızarıklığında oldukça etkili bir yöntemdir içerisinde laktik asit sayesinde yüzdeki kızarıklığı derinlemesine temizler ve cilde tazelik kazandırır birçok kişi tarafından övgüyle bahsedilmiştir. Bir avuç yoğurdu doğrudan sivilceye sürün 15 dakika bekleyin ilk kullanımda bile gözle görülür etki göstermektedir.

PORTAKAL

Portakal oldukça faydalı bir meyvedir. Portakal bildiğimiz gibi C vitamini bakımından oldukça zengindir bu doğal yöntem sayesinde cilde tazelik ve güzellik katacaktır aynı zamanda sivilce lekelerini, kızarıklık ve sivilce oluşumunu engeller cildin ihtiyacı olan vitamini sağlar halk tarafından oldukça övgüyle bahsedilen bir yöntemdir. Taze portakalı çeyrek cay bardağına sıkıyoruz daha etkili sonuç için yoğurtla karıştırıp doğrudan sivilce olan bölgeye sürüyoruz 15 dakika bekleme süresi vardır. İlk kullanımda bile oldukça etkili bir yöntemdir

SALATALIK

Salatalık halk tarafından bilinen ve etkili bir yöntemdir. Tahriş olan bölgeleri inanılmaz şekilde iyileştirir cilde ihtiyacı olan nemi verir. Yuvarlak halinde doğranan salatalığı yüzümüze maske şeklinde uyguluyoruz ve 30 dakika bekleme süresi vardır. İlk kullanımda bile gözle görülür etkisi vardır.

 

Yetişkinlerde görülen sivilce genelde sigara, alkol, yağlı ve baharatlı yiyecek gibi pek çok nedenden dolayı kaynaklanmaktadır. Sivilce insanların baş düşmanı haline gelmektedir birçok kişide görülen sivilce insanların uzun süre dışarı çıkmamasını sağlıyor. İnsanoğlu güzelliğe düşkün olduğu için en ufak sivilcede kendini kötü hissetmesine yol açacaktır.

Uzmanlar çıkan sivilcelerin patlatılmamasını belirtmektedir. Patlatılan sivilceler ciddi sorunlar oluşturacağını ve sivilcelerin iyileşmesinin gecikmesine sebep olacağını belirtmiştir. Uzmanlar sivilce izi için doğal yöntem önermektedir ilaçlara göre daha kısa sürede iyileşmesini sağlayan doğal maskeler sivilce izlerinin tamamen ortadan kaldıracağını ve sivilceye neden olan ölü hücreleri derinlemesine temizlemesini sağlayacaktır.

LİMON SUYU

Limon suyu sivilce lekeleri için oldukça etkilidir. Limon suyu sivilceye neden olan ölü hücreleri derinlemesine temizler cilde oluşan izleri kısa sürede yok eder birçok kişi tarafından önerilen maske oldukça etkili bir doğal maskedir. 1 çay bardağına yarım limonu sıktıktan sonra sivilce ve sivilce izi olan bölgeye uygulayın. Yaklaşık 10 dakika bekleme süresinden sonra ılık su ile yüzü durulayın ilk kullanımda bile gözle görülür etki doğuracaktır.

KARBONAT

Karbonat birçok kişi tarafından övgüyle bahsedilmektedir. Oldukça etkili olan karbonat sivilce izlerinden kısa sürede kurtulmanızı sağlıyor. Sivilceye neden olan bütün ölü hücre ve mikropları derinlemesine temizler ve cilde tazelik. Güzellik katar. Cildi kurutarak sivilceleri yok eden karbonatı uzmanlar15 günden fazla kullanılmasını tavsiye etmiyor.

Çay bardağına 1 tatlı kaşığı karbonat ile 2 suyu karıştırarak sivilce olan bölgeye uygulayın. 5 dakika bekleme süresinden sonra ılık su ile durulayın. Günlük kullanımda sivilcelerden kısa sürede kurtulmanızı sağlıyor.

TUZLU SU

Uzmanlar sivilce izi ve sivilce problemi yaşayanlar için tuzlu suyu önermektedir. Tuzlu su cildi derinlemesine temizleyerek sivilceye neden olan ölü hücreler, yok eder ve cildi temiz pürüzsüz yapar. Yapılan araştırmalarda tuzlu su birçok ilaçlara göre daha etkilidir bütün cilt hastalıkları için tam bir şifa olan tuzlu su uzmanlar tarafından şiddetle tavsiye edilmektedir.

Kullanışı oldukça basit olan tuzlu su sabah aksam olarak günde 2 defa yüzünüzü yıkamanız tavsiye edilmektedir. Genellikle tatil yerlerinde, deniz ve sahillerde bulunan tuzlu su cildi tamamen pürüzsüz olmasını sağlıyor.