Sivilce Maskesi, Cilt Lekeleri Nasıl Geçer?

Sivilce Maskesi, Cilt Lekeleri Nasıl Geçer?

/
/
772 görüntüleme

Cilt Lekeleri

Sivilceli bir cilt pek çok kişinin sorununu oluşturmaktadır. Sizlerde sivilcelerinizden etkisi kanıtlanmış maskeler yardımı ile kurtulabilirsiniz. Özellikle sivilce söz konusu olduğunda ciltte lekelenmeler ve sivilce izlerinin görülmesi de mümkündür. Bu gibi durumları önlemek için sivilce maskelerinin cilt lekelerini de ortadan kaldırıcı olmasına özen göstermeniz gerekmektedir.

Gül suyu ile yapılan maske tarifi

Gül suyu ile yapılan maskelerden biri de ballı karışımdır. Gül suyu ve bal karıştırarak kremsi bir maske elde ederek cildinizi kısa süre içerisinde çok daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Gül suyu maskesi yapılmadan önce cildinizin mutlaka temiz olmasına özen göstermelisiniz.

Elma ile yapılan maske tarifi

Özellikle elmanın cilt üzerinde oldukça olumlu etkileri vardır. Öncelikle elmaları iyice yıkadıktan sonra rendeleyin ve içerisine bir kaşık kadar bal karıştırın. Bal ile elma cildinizdeki sivilceleri yok edebileceği gibi aynı zamanda cildinizin nemlenmesini de sağlayacaktır.

Yumurta akı ile yapılan maske tarifi

Yumurta akı cildin kurumuş yapısının nemlendirilmesinde oldukça etkilidir. Aynı zamanda sivilce izlerinden dolayı oluşmuş olan siyah noktaların temizlenmesinde de yumurta akı maskesi oldukça etkilidir. Yumurta akı ve limon suyu ile yapacağınız maskeyi haftada bir defa uygulamanız yeterli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan 10 Yıl Genç Gösteren Makyaj Hileleri başlıklı makalemizde genç gösteren makyaj, makyaj ve makyaj hileleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi