Tatilde Beyninizi Beslemek İçin Tatil Kitabı Önerileri Nelerdir?

Tatilde Beyninizi Beslemek İçin Tatil Kitabı Önerileri Nelerdir?
Tatilde Beyninizi Beslemek İçin Tatil Kitabı Önerileri Nelerdir?

Tatilde beden dinlenir tamam, ama beyin dinlenir mi? Sizce bu sorunun cevabı ne olmalı? Beyin uykuda bile dinlenmez ve asla boş durmaz. O yüzden tatile gittiğinizde yanınızda en azından bir kitap almayı da unutmayın. Hatta bu yüzden yaz ayları yaklaştıkça çoğu gazetenin ekleri size tatil kitabı önerileri sunarlar. Mesela şezlongta uzanırken okumak için ya da akşam serinliğinde kafanızı dinlemek için odanıza çekildiğinizde okumak için kitap seçmelisiniz.

Tatilde Nasıl Kitap Okunur?

Şimdi çoğu kişi tatilde nasıl kitap okunur ki diye düşünüyor olabilirsiniz. Ancak güzel sürükleyici bir kitap size zamanın nasıl geçtiğini unutturacaktır. Özellikle kalabalıktan ve iş yoğunluğundan yorulduysanız zaten sakin bir yere gideceksiniz. Böyle bir yerde de müzik eşliğinde ya da doğanın sesleri eşliğinde dinlenmek size daha iyi gelecek. Bundan daha da iyi ne gelir biliyor musunuz? Bu ortamda kitap okumak. Evet, zihniniz kitaba daldıkça siz de göreceksiniz ki stresiniz azalıp kitabın satırları arasında kaybolmaya başlamış.

Üstüne kuş sesleri ya da rüzgar, deniz sesi gibi doğanın eşsiz müziğini katarsanız değmeyin keyfinize. Üstelik bir de yanınızda güzel bir içeceğiniz varda işte size dinlendirici bir tatil. Zaten bunu sadece birkaç saat yapsanız bile yeterli olacak. Mesela akşam yemeğinden sonra odanıza ya da bir şezlonga uzandınız güzel sürükleyici bir kitabın size eşlik etmesine izin verin. İki gün bunu yapın üçüncü gün zaten bırakamazsınız. Zaten bunu bilenler birbirilerine tatil kitabı önerileri yaparak bu keyfe ortak oluyorlar.

Kitap Okurken

Ancak deniz kenarı ve havuzda kitap okuyacaksanız kesinlikle dikkat etmeniz gereken birkaç kural var. Bunlardan ilki mutlaka güneş kremi sürün. Gölgede bile olsanız su ve diğer şeylerden yansıyan ışınlar sizde yanıklara neden olabilir. Diğer önemli konu ise mutlaka güneş gözlüğü kullanın. Ancak basit ve ucuz bir siyah gözlük olmasın. UV filtreli ve polarize kaplı olmasına özen gösterin. Böylece gözlerinizi de korumuş olursunuz. Son olarak tatil kitabı önerileri arasında ilk sırayı romanlar alıyor. Eğer okumadıysanız dünya ve Türk klasiklerinden birini ya da birkaçını tercih edebilirsiniz. Ya da balayı gibi özel bir tatildeyseniz güzel bir şiir kitabı aşkınız ve sizin için hoş olabilir.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica