Tatilde Kilo Verilir Mi? Tatilde nasıl kilo verilir?

Tatilde Kilo Verilir Mi? Tatilde nasıl kilo verilir?

/
/
116 görüntüleme

Bilinenin aksine tatilde kilo almak yerine kilo da verilebilir. Genel olarak tatile çıkıldığında kilo alınır söylemleri kilo vermek sözünün yanında daha ağır basmaktadır. Çoğu insan tatil yapmak için tercih ettiği, lüks otellerin, tatil köylerinin verdiği açık büfelerin cazibesine kapılarak normalden fazla yemek yiyebilirler. Bu da kilo alımını hızlı hale getirebilir. Bütün kış yaza hazırlık yapılır kilolar verilir yaz geldiğinde ise tatilin cazibesi daha ağır basabilir. Fakat hem tatile çıkıp eğlenmek hem de kilo vermek basit bir kaç tüyoyla mümkündür.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

 Tatilde Kilo Verme Tüyoları

 Kahvaltı günün olmazsa olmazıdır. Asla kahvaltısız güne başlanmamalıdır. Tatil boyunca iştah açan her şeyi yemek yerine günde bir tane seçim yaparak yenilebilir. Kahvaltıda bol miktarda yeşillik, domates, salatalık, biber gibi yaz sebzelerini istenilen miktarda yemenin bir zararı yoktur aksine faydası vardır. Yine ceviz, badem, gibi yağlı kuru yemişler; hem de kuru kayısı, kuru erik, kuru incir gibi doğal meyveler C vitamini ve mineral kaynağı olması bakımından oldukça zengindir ayrıca doyurucu özelliğe sahiptir.

 Meyve ve Meyve Suları      Meyveyi sıkıp suyunu içmek veyahut hazır meyve suyunu içmek yerine meyveleri katı bir şekilde mümkünse temiz bir şekilde yıkandıktan sonra kabuklu yenilebilen meyveler kabuklu bir şekilde yenilebilir. Çünkü meyve katı olarak tüketildiğinde daha az kalori daha fazla lif vücuda alınmış olur. Oysaki meyve suları içerisine eklenen fazla şekerden dolayı fazla kalori alınmasına sebep olur.

 Yağlı Gıdalar, Hamur İşleri, Kızartmalar Yağda kızartılmış, hamur işleri ve kavurmalar fazla kalori içerir. Bunlardan uzak durmak gerekir. Böyle gıdalar yerine haşlanmış fırınlanmış gıdalar tercih edilebilir. özellikle mayonez, ketçap türü soslarla hazırlanmış yemekler ve mezelerden kaçınılmalıdır.

Son olarak sabah kalkınca bir kaç damla limon sıkılmış ılık bir bardak su içmek, ara öğünleri atlamamak, su tüketimini arttırmak, alkollü içeceklerden uzak durmak faydalı olacaktır.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi