porno izle
Tatilin Tatlı Acısı Güneş Yanığı İzleri Kalıcı mı?

Tatilin Tatlı Acısı Güneş Yanığı İzleri Kalıcı mı?

/
/
246 görüntüleme

En ağır şerbetten daha tatlısı, tatildir şu dünyada. Yaklaşan yaz ayları dinlenme arzusuyla dolan bedenlerimizi heyecanlandırırken, güneş yanıkları ise düşündürmüyor değil. Kimileri için güneşin fazlası muhteşem bir bronz ten kazandırırken kimileri için yerini güneş yanıklarına bırakıyor. Güneş yanığı izi kalır mı sorusu ise bu durumda hemen ilk akla gelenlerden. Her şeyin bir çaresi var elbet ama önlem almak kaçınılmaz bir olgu.

Cildimiz bize verilmiş bir lütufsa, korumakta yine bize ait! Güneş kremleri özellikle de yaz aylarında kurtarıcı meleğimiz olabilir. Cildinize güneş kremi sürmeden sokağa adım atmayın derim. Saat 10.00-16.00 arasıysa özellikle bu atlamamanız gereken bir adım. Güneş bu saatler arasında dik olarak dünyamıza iniyor ve biz aslında fark etmesek de cildimize verdiği zarar çok fazla. Eğer “ben güneş kremimi eksik etmem ama bu güneş yanığı izi kalır mı ya?” diyorsanız yüksek ihtimalle güneş ışınları altında haddinden fazla zaman geçirdiniz.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

Güneş Yanıkları İçin Acil Durum Müdahaleleri

Güneş yanıklarında hemen müdahale etmek en önemli unsur. Aksi takdirde acının ve kalan izin geçme süresi artabilir. İlk yapmanız gereken buzla veya soğutucu jellerle ilk müdahaleyi yapmak olacak.

Eğer ilk adım sizi sadece anlık idare ettiyse durum daha ciddi demektir. Bu noktada bir eczacıya danışarak alabileceğiniz kortizonlu kremler veya bu iş için üretilmiş haplar (eczacınız çok daha iyi bilecektir) sizin kurtarıcınız olabilir.

Cildinizde meydana gelen güneş yanıklarıyla tekrar güneşe çıkmanız, bedeninize yapabileceğiniz en kötü şeylerden biri olacaktır. Bu cilt kanserlerine neden olabilir. Aslında o anlık önemsiz gelen davranışlarımız, cildimizin yıllar sonra karşılaşabileceği oldukça büyük problemlere zemin hazırlıyor aslında. Bu nedenle çok daha hassas ve bilinçli olmakta fayda var. Güneş yanığı izi kalır mı, kalmaz belki ama ihmalsizlikler, durumu uzun vadeye yaydığımızda ciddi ve çözümü oldukça zor sonuçları doğurabilir. Cilt tipinize ve cilt hassasiyetinize uygun güneş kremi bulmaksa bugünün dünyasında gerçekten çok kolay. İster kozmetik içeriklerinde ister dermotoloji içeriklerinde envaiçeşidini bulmak mümkün.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi