Tek Gecelik Birliktelikler, Tek bir gece ya sonra? Cinsellik İlişki

Tek Gecelik Birliktelikler, Tek bir gece ya sonra? Cinsellik İlişki
Tek Gecelik Birliktelikler, Tek bir gece ya sonra? Cinsellik İlişki

Tek gecelik birliktelikler, bir kalıp olarak bakıldığında ne kadar da yanlış, itici, kötü bir durum gibi gözüküyor değil mi? Aslında pek de hoş ve iyi bir durum olduğu da söylenemez. Gün geçtikçe, modern çağın da etkisiyle artık cinsellik çok fazla çekinilen bir şey değildir. Birbirini barda gören birkaç saat birlikte vakit geçiren kişiler daha isimlerini bile bilmeden eve veya otele geçip tek gecelik bir cinsel birliktelik yaşayarak sabah bile olmadan yollarını ayırabiliyorlar. Sağlıklı bir durum mudur? Değil. Sonuçta cinsellik gerçekten çok hassas bir durumdur ve tanımadığınız kişilerle özellikle de korunmasız yaşanan cinsellikler çok ciddi hastalıklara veya sorunlara yol açabilir.

Birisiyle tek gecelik bir birliktelik yaşadık fakat aklımdan çıkmıyor. O da beni düşünüyor mudur?

Bunu huy haline getirmiş bir kişi ile yaşadıysanız bu tek gecelik birlikteliği ki muhtemelen öyledir, pek aklında kaldığınızı düşünmüyorum. Erkekler cinsellik konusunda da diğer konularda olduğu gibi kadınlar kadar duygusal değiller, yapılarında yok yani duygusal yaklaşamıyorlar. Tek gecelik birliktelik yaşamayı kabul ettiyseniz, onun gözünde diğer kadınlardan pek de bir farkınız kalmaz ve sadece yaşadığı anın zevkini alıp sonrasında adınızı bile unutmuş olabilir. Bu durumun kesin olarak böyle olduğunu söylemiyorum fakat bir genelleme yapacak olursak büyük çoğunluğu bu şekildedir.

Tek gecelik birliktelik yaşayan kadınlar toplum tarafından nasıl karşılanır?

Tek gecelik birliktelik yaşayan bir erkekle bir kadının arasında bir fark olmasa da toplum da şu algı vardır;” Erkek yapar, elinin kiridir. Kadın yapamaz, yaparsa da düzgün bir kadın değildir.” Bu tek gecelik birliktelikler aslında ne sağlık açısından ne de duygusal açıdan iyi bir durum değildir. Fakat kişilerin tercihine kalmıştır. Toplum tarafından nasıl karşılanacağına gelecek olursak da büyük oranla hoş karşılanmayacaktır. Cinsel anlamda kadınların üzerindeki toplum baskısı malum, hele ki bir de tek gecelik ilişkilerden bahsedecek olursak toplum tarafından asla hoş karşılanır bir durumu olamaz.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica