Ters örgü nasıl yapılır? Ters Örgü Yapımı Hakkında Bilgiler

Ters örgü nasıl yapılır? Ters Örgü Yapımı Hakkında Bilgiler

/
/
199 görüntüleme

Ters örgü yapma durumu herhangi bir ürün örmek istediğiniz zaman bilmenizin zorunlu olduğu bir uygulamadır. Örgüye yeni başlayan bireyler ters örgü nasıl yapılır konusu hakkında yeterli bilgiye sahip olmayacaklarından örgü örmek konusunda zorlanacaklardır. Standart örgü modelleri içeriğinde ters ve düz örgü yer almaktadır. Bu sebeple örgü örmeyi arzu eden bireylerin ters örgü nasıl yapılır konusu hakkında bilgiye sahip olmaları gerekmektedir. Yeni başlayanların vereceğimiz talimatlara harfiyen uymaları gerekmektedir. Birçok modelde kullanılmakta olan ters ve düz örgü yöntemlerini kullanarak hayalinizde modelleri yaratabilme imkanını yakalarsınız.

Ters örgü nasıl yapılır? Ters Örgü Yapımı Hakkında Bilgiler

Ters örgü işlemi sırasında örgünüzün arka kısmını oluşturmuş olursunuz. Haraşo olarak da adlandırılmakta olan ters ve düz örgüler, örgü örme sanatının büyük bir kısmını oluştururlar. Bu örgü yöntemlerinden faydalanarak oluşturduğunuz örgüleriniz idealinizdeki örgü tipleri ile örtüşecektir. Örgüye nasıl ilmek alınacağı ve örgüye nasıl başlanacağı konusu hakkında bilgi edindikten sonra kesinlikle düz ve ters örgü nasıl yapılır konusu hakkında bilgi edinmeniz gerekmektedir.

Çeşitli örnekleri şablon olarak aldığınızda bu örgüleri hayata geçirebilmek üzere ters örgü örmek üzere yapmanız gerekenleri bilmeniz gerekmektedir. Sizlere konu hakkında bilmenizin esas olduğu tüm bilgileri sağlayabilecek olan sitemizdeki içeriği inceleyerek ters örgü örmenin püf noktaları ve ters örgü ile yapılabilecek olan ürünlere ulaşabilirsiniz. Ters örgü yapmayı bilmeyen bireylerin verimli bir örgü örme deneyimi yaşayamayacakları konusu unutulmamalı ve örgü örmeyi öğrenmek isteyen her birey öncelikle ters ve düz örgü yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

Ters örgü nasıl yapılır?

  • Sağ elimizde bulunmakta olan şişi hazırlamış olduğumuz ilmeğin orta kısmından sıkı bir biçimde geçiriyoruz
  • İpimizi arka taraftan kendimize doğru olacak bir şekilde dolamaya başlıyoruz
  • İpliğimizi çekerek şişin üzerine alıyoruz
  • Şiş üzerinde duran iplikten faydalanarak yeni bir ilmek yaratıyoruz
  • Yaratmış olduğumuz ilmek, ters örgü ile örülmüş bir örgü ürününün oluşmasına sebebiyet vermektedir
  • Ters örgü örerken şiş üzerinde 2 ilmek bulunur bu ilmekler üzerinden dolama işlemi gerçekleştirdiğinizde ise ters örgü işlemini gerçekleştirmiş olursunuz

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi