Uhu Ve Yapıştırıcı Lekesi Nasıl Çıkar? Evde Kesin Çözümler

Uhu Ve Yapıştırıcı Lekesi Nasıl Çıkar? Evde Kesin Çözümler
Uhu Ve Yapıştırıcı Lekesi Nasıl Çıkar? Evde Kesin Çözümler

Uhu lekeleri olacak diye uhu kullanırken hep dikkatli davranırız. Uhu lekesi çıkmaz diye biliriz. Ama artık siz pratik yöntemleri kullanmayı biliyorsunuz ve uhu lekesininde artık sorun olmayacağını öğreneceksiniz. Sadece Uhu lekesi oluştuğunda hemen olaya müdahale etmeye kalkmayın. Bırakın uhu lekesi kurusun. Uhu Lekesi Nasıl Çıkar? Uhu lekesi diğer inatçı lekelerden farklıdır ve kuruduktan sonra müdahaleyi gerektirir.

Kurumuş Uhu Lekesi Nasıl Çıkar?

Uhu kurusun bunun için bir süre beklemek yeterli olacaktır. Sonra küt uçlu bir bıçak veya sert bir nesne ile uhuyu kazıyın. Kazırken kumaşa zarar vermeyecek şekilde işlemi yapmalısınız. Uhunun kaba kısmı gitti ise toz deterjan ve ılık su ile bir bez parçası ile kumaşa zarar vermeyecek şekilde silin. Sonra yıkamak için makinenize atın ve yıkayın makinede kurutmayın. İpe asın kurusun. Eğer uhu lekesi çıkmadıysa bir önerimiz daha var. 2 çorba kaşığı amonyak temizleyicisini ılık bir bardak su ile karışı hazırlayın ve uhu lekesinin üzerine biz bez parçasıyla hafifçe sürtün. Tamponlayarak sürdüğünüz bez parçası amonyaklı temizleyici sayesinde yok olacaktır.

Uhu Lekeleri Pratik Yöntemlerle Çok Kolay Çıkacak

Uhu Lekesi Nasıl Çıkar? Halınızda uhu lekesi oluştuysa eğer yine uhunun kurumasını bekleyeceksiniz.  Uhunun fazlasını kredi kartı gibi sert bir malzemeyle temizleyeceksiniz. Aynı giysinizden uhunun fazlasını aldığınız gibi alacaksınız. Bir çay kaşığı çamaşır yıkama deterjanı ve bir bardak ılık su ile karıştırarak uhulu halınızı sileceksiniz.  Halınızdaki lekeli yeri temiz suyla durulayın. Islanan halınızın çabuk kuruması için kağıt havlu veya bez ile ıslaklık fazlasını alarak kendi başına kuruması için bekletebilirsiniz. Yine halınızda uhu kalıntıları kaldıysa amonyak ve suyu karıştırıp kıyafetlerinizde yaptığınız gibi yapabilirsiniz.  Bir başka yöntem ise beyaz sirke kullanmak olacaktır. Yine bırakın uhu kıyafetinizde kurusun. Yine fazlasını aldırın ve beyaz sirke ile ovalayarak çok fazla bastırmadan sileceksiniz. Leke ortadan kaybolacak ve sizde rahat edeceksiniz. Uhu Lekesi Nasıl Çıkar?  Sentetik kumaşlarınızdaki uhu lekeleri için buz kullanıyoruz. Buzla donan lekeyi tabiî ki kumaşın ters tarafına çevirerek yapacaksınız. Yarım limon suyu ve yarım bardak su ile bir karışım yapacaksınız ve sentetik kumaşlardaki uhu lekesinden kurtulmuş olacaksınız.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica