Ülkemizin Cenneti Ege Kıyılarından Tatil Yeri Önerileri

Ülkemizin Cenneti Ege Kıyılarından Tatil Yeri Önerileri

/
/
862 görüntüleme

Ege kıyılarının ne kadar güzel olduğunu, daha önce hiç gitmemiş olanlar bile bilir. Ege kıyılarında geçirilen her saniyede, sahip olduğumuz bu toprakların değerini bir kez daha anlamış oluyoruz. Tatilcilerin en çok tercih ettiği kıyı bölgemiz Ege, hem seçenek çeşitliliği hem de denizlerinin yüzmek için ideal olması nedeniyle bir tatilden beklenen tüm özellikleri karşılamaktadır. Çeşme, Bodrum, Kuşadası gibi bilinen yerlerin dışında deniz kıyısında bulunan herhangi bir köyü bile eşsiz güzelliklere sahiptir. Ege’de bir kez tatil yapan, aynı havayı ertesi yıl tekrar solumak isteyecektir. Ege’de tatil için gidilecek yerler gezmekle bitmez ama en azından bu yılda tercihini Ege’den yana kullanacaklara bir rota fikri verebilir.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

Her Köşesiyle Tatil Cenneti Ege

Ege denildiğinde akla ilk gelen yer şüphesiz İzmir’dir. Sadece İzmir’de bile bir yaza sığdırılamayacak kadar çok fazla tatil alternatifi bulunur. Her insanın ömürlerinden bir günü İzmir’i görmeye ayırmaları şiddetle tavsiye edilir. Havası, suyu, toprağı ve insanı bambaşkadır. Ünlü düşünür Homeros İzmir için ne demiş? “Gök kubbenin altındaki en güzel şehir”. İzmir’in belirli tatil yerleri dışındaki tüm ilçeleri, gezilip görülmek içindir. Niyetiniz denize girmekse sizleri Çeşme, Foça, Aliağa gibi ilçelere yönlendiriyoruz. İzmir’in merkez ilçelerinde ise tarihi ve doğal güzellikler açısından görülmesi gereken pek çok yer bulunmaktadır.

Ege’de tatil için gidilecek yerler arasında belki de en çok tercih edileni Bodrum’dur. Bodrum ile bütünleşen beyaz evler, Bodrum Kalesi, Marina ve tabi ki gece hayatıyla hem kafa dinlemek için hem de doyasıya eğlenmek için ideal bir tatil yeridir. Yerli ve yabancı pek çok ünlüye, sokaklarında rastlamanız mümkündür. Hazır Muğla’ya girmişken, Marmaris ve Fethiye’den de bahsetmek olmaz. Marmaris’e gidenler hem yeşile hem de maviye doyarlar. Ege’nin sahip olduğu en güzel yerlerden biridir. Tatilde kültürünüze de bir şeyler katmak isterseniz, yakınlardaki antik kentleri ziyaret edebilirsiniz. Fethiye ise ayrıca bir zaman ayrılması gereken cennetlerden biridir. Koyları, plajlar ve Ölüdeniz’i ile ziyaretçilerini büyülemektedir. Paraşüt gibi etkinlikler ile tatilinizde bol adrenaline de yer verebilirsiniz.

Ege’den dönüş rotasında Kuşadası’na uğramadan olmaz. Ege’de tatil için gidilecek yerler arasında en çok tercih edilen tatil mekanlarından birisidir. Gece hayatı ve plajları ile tatmin edicidir. Ege’yi turlayıp, tatilin som demlerini  de verimli bir şekilde geçirmek isterseniz, yolunuzu Aydın tarafına çevirmenizde fayda var.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi