Yemek Odalarında Değişik Tasarımlar

Yemek Odalarında Değişik Tasarımlar
Yemek Odalarında Değişik Tasarımlar

Hayata dair her şeyin çok hızlı yaşandığı ve zamanın çok kısıtlı olduğu günümüzde, yapacağımız ufak değişikliklerle kendimize ve sevdiklerimize daha fazla kaliteli zaman ayırmamız mümkün olabilir. Günün stresini attığımız, sığınağımız olan evimizde yapacağımız küçük dokunuşlarla keyifli alanlar yaratabiliriz. Geniş bir eviniz ve çok sayıda odanız varsa, bir odayı sadece yemek odası olarak tasarlayıp, yemek saatlerinizi aileniz ve dostlarınızla sohbet zamanına çevirebilirsiniz.

Yemek Odası Tercihi Nasıl Yapılır?

Televizyondan ya da bilgisayarlardan uzak bir odayı minimalist tarzda döşeyerek sadece bir yemek odası değil huzurlu ve sıcak bir ortam yaratabilirsiniz. Geniş pencereli bir oda seçtiyseniz renkli perdeler ya da jaluzilerden yararlanarak odaya giren ışığın farklı yansımalar yaratmasını sağlayabilirsiniz. Evin kalan kısmıyla uyumlu renklerde mobilyalar seçebileceğiniz gibi, tamamen farklı bir tasarım da kullanmanız mümkün. Pencere önüne koyacağınız şık bir yemek masasını rahat sandalyeler ya da bank şeklinde oturma alanları ile tamamlayabilir, etrafı dekoratif objelerle süsleyebilirsiniz. Sadece yemek odası ve masadan oluşan minimalist bir alan yaratabileceğiniz gibi, odayı kitaplıklarla çevirip bir köşeyi minder ya da koltuklarla dekore ederek yemek saatleri dışındaki zamanlar için kendinize bir okuma alanı yaratabilirsiniz.

Küçük Evler İçin Yemek Odası Dizaynı

Evinizde az sayıda odanız ve dar bir alanınız varsa salonunuzu bölerek bir kısmını yemek odası olarak kullanabilirsiniz. Yapacağınız küçük değişikliklerle yaratıcılığınızı kullanarak farklı dekorasyon fikirleri yaratabilirsiniz. Yemek alanı için seçtiğiniz kısmının duvar boyasında zıt renklerin uyumundan yararlanabilirsiniz. Duvarları tablolar ve raflarla süsleyebilir, raflarınızı ya da sehpalarınızı dekoratif objelerle renklendirebilirsiniz. Masanızı renkli bir örtü ve şamdanlarla keyifli bir ortama dönüştürebilir, pencere önüne yerleştireceğiniz canlı çiçekler ve lambaderlerle de ortama daha şık bir dokunuş katabilirsiniz. Ayrıca standartlara bağlı kalmak zorunda olmadığınızı unutmayın ve alışılmışın dışında tasarımlar kullanmaktan çekinmeyin.

Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica