Yeşil Pasaport Sahibi Olan Devlet Memurları İçin Tatil Olanakları

Yeşil Pasaport Sahibi Olan Devlet Memurları İçin Tatil Olanakları

/
/
133 görüntüleme

Pek çok devlet memuru yurtdışı tatil olanaklarını araştırarak, yaklaşan tatili daha verimli bir hale getirmeye çalışıyor. Burada önemli olan nokta ise bazı devlet memurlarının yeşil pasaport sahibi olmaları. Üstelik yeşil pasaporttan, bu devlet memurlarının eşleri ve çocukları da belli bir süre faydalanabiliyor.

Yeşil Pasaport ve Avantajları

Tüm devlet memurlarının yeşil pasaport sahibi olduğunu söylemek yanlış bir ifade olacaktır. 1, 2 ve 3. Derece kadrolarda görev alan yada sözleşmeli olaran çalışan devlet memurlarına yeşil pasaport olanağı sağlanmaktadır. Yeşil pasaportun en önemli avantajlarından birisi, 150’yi aşkın ülkeye vizesiz olarak girebilmeleri. Ayrıca bir çok kişinin kıskandığı yeşil pasaport sahipleri, pasaport çıkarırken veya mevcut olan pasaportlarını yenirlerken harç ücreti ödemiyorlar. Tüm bu nedenlerden dolayı Devlet memuru yurtdışı tatil olanakları oldukça fazla.  Devlet memurları için bu tatil olanaklarından bazılarını yazımızın devamında paylaşacağız. Üstelik paylaştığımız yerler, yeşil pasaport sahibi olan kişiler için vize istemiyor.

İtalya

İtalya, Roma İmparatorluğu için ev sahipliği yapmış olması sebebiyle gezmek isteyenler için tarihi bir güzelliğe sahiptir. Sanata, tarihe ve doğaya renkli bir şekilde tanıklık edebileceğiniz İtalya’da oldukça keyifli bir vakit geçirebilirsiniz. Üstelik bu tatil sayesinde farklı bir kültürü tanıyarak çok farklı bir deneyim yaşarsınız.

Romanya

Yüzyıllardır devam eden kültürü sayesinde Romanya, ziyaretçilerini her alanında büyüleyen bir ülke. Eşsiz manzaralara ve büyüleyici doğal güzelliklere sahip olan bu yerde gezmek isteyebileceğiniz bir çok yer mevcut. Üstelik gezdiğiniz her yerde farklı bir his yaşayacağınıza neredeyse eminiz.

Hollanda

Hollanda Avrupa’da görebileceğiniz en güzel ülkeler arasında yerini koruyor. Özellikle bu konuda büyük bir ünü olan Amsterdam, tatiliniz sırasında sizleri büyüleyecek bir özelliğe sahip. Buraya gittiğinizde müzeleri gezebilir, kanallarında bisiklet sürebilir yada birbirinden güzel tarihi yapılarını ziyaret edebilirsiniz.

Norveç

Devlet memuru yurtdışı tatil olanaklarından biri olan Norveç: doğayı seven ve değer verenler için harika bir tatil yeri olacaktır. Burada yeşilin hatta mavinin tüm tonlarını görebilirsiniz, ayrıca bu tatil ruhunuzu da dinlendirecek bir özelliğe sahip olacaktır. Burada tüm ayrıntılarını aklınıza kazımak isteyeceğiniz göller,tepeler ve ormanlar bulunuyor. Üstelik karşınıza çıkacak olan tarihi kiliseler ise bambaşka bir gösterişe sahip.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi