Yılbaşı İçin Beslenme Tavsiyeleri

Yılbaşı İçin Beslenme Tavsiyeleri
Yılbaşı İçin Beslenme Tavsiyeleri

Hepimiz yılbaşını iple çekeriz. Mükemmel sofralar başında en sevdiklerimizle birlikte mutlu bir akşam geçirmek isteriz. Yılbaşı beslenme programınızı günler öncesinden hazırlayarak bu akşamı rahat geçirmenizi sağlamak için bir kaç küçük tüyo vermek istiyoruz.

  1. Güne kahvaltı ile başlayın. Yılbaşı gününe kahvaltı ile başlamak hem gün boyunda daha zinde olmanızı hem de daha az acıkmanızı sağlayacağından ihmal etmeyin. Her zaman günün en önemli öğünüdür.
  2. Gün içinde az yiyin. Gün boyunca kalori miktarı açısından öğün atlamadan az kalorili yiyecekler tüketin. Süt, yoğurt gibi yiyeceklerle müsli, mısır gevreği ya da yulaf kepeği gibi yiyecekleri karıştırarak tüketin.
  3. Ara öğün yapın. Kesinlikle akşama kadar aç kalmayın ve hatta ara öğün yapın. Süt ve yoğurt içerikli yiyecekler tüketin.
  4. Bol su için. Normalden daha fazla su tüketmek hem yılbaşı gecesini hem de ertesi günü daha kolay atlatmanızı sağlayacağı için 3 litre kadar su tüketin.
  5. Alkolden uzak durun. Bu güzel akşamınızın ve ertesi günün güzel geçmesini istiyorsanız alkolden kesinlikle uzak durun. Eğer farklı bir şeyler denemek istiyorsanız alkolsüz meyve kokteyllerini deneyebilirsiniz.

Her şeyin tadına bakmak zorunda değilsiniz. Yılbaşı gecesi için ister evinizde ister dışarıda yiyin çok fazla gıda türüyle muhatap oluyorsunuz ancak bunların hepsini yemek zorunda olmadığınızı bilin. Acele etmeden az az en sevdiklerinizi ve mümkünse diğerleri göre daha az kalorili olanları tercih edin. Böylece hem daha çok şeyin tadına bakabilecek hem de sonrasında mideniz daha rahat olabilecektir.

Yılbaşının ertesi günü beslenmenize dikkat edin. Yılbaşından sonraki gün mümkün olduğunca hafif gıdalar yemeği tercih edin. Şekerli, yağlı, işlenmiş, unlu gıdalardan uzak durun. Daha hafif salata, yoğurt gibi yiyecekler tüketin.

Yürüyüş yapın. Yılbaşı günü ve ertesi gün mutlaka 45-5o dakika kadar yürüyüş yapmak metabolizmanızı hızlandıracağından açık havada yürüyüş yapın.

 


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica